بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری ضمن انتقاد از اقدام رسانه‌های معاند:
با دولت تعامل داریم نه تقابل

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ضمن انتقاد از اقدام برخی رسانه‌های معاند در القای رویارویی دیوان عدالت اداری با دولت جدید اعلام کرد: ما از ابتدا تاکید کرده‌ایم که با دولت تعامل داریم نه تقابل.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ضمن انتقاد از اقدام برخی رسانه‌های معاند در القای رویارویی دیوان عدالت اداری با دولت جدید اعلام کرد: ما از ابتدا تاکید کرده‌ایم که با دولت تعامل داریم نه تقابل.
رئیس دیوان عدالت اداری در جلسه بیست و یکم مردادماه هیات عمومی برخی مطالب اعلام شده از سوی این رسانه‌ها را تکذیب کرده و گفت: این رسانه‌ها یا به دنبال شیطنت‌اند یا اغراض سیاسی خاصی را پیگیری می‌کنند. تصریح می‌کنیم که ما در همکاری و تعامل با دولت، متناسب با شرایط و عملکرد دستگاه‌ها هر جا اشکالی مشاهده کنیم، تذکر خواهیم داد و همواره تلاش می‌کنیم که در این ارتباط حقوق شهروندان و مردم لحاظ شود.
 وی افزود: تاکید می‌کنیم ما برای هر نوع تعامل سازنده با دولت‌ آمادگی داریم و امیدواریم دولت جدید بخش‌های حقوقی تقویت شده و قدرتمندی داشته باشد تا این رابطه تسهیل شود. ضمن اینکه با شناخت از رئیس جمهور و تصمیمات و شعارهای ایشان،  انتظار این است که همکاران خود را به توجه بیشتر به قانون توصیه نمایند.
رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه اظهار داشت: این کمال بی‌انصافی است با دولتی که به طور کامل تشکیل نشده و در حال گرفتن رای اعتماد است، تقابل داشته باشیم در مورد اخیر نیز  یک تذکر برادرانه حقوقی به قوه مجریه داده شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: بر اساس قانون در کشور ما هر یک از قوا وظایف و حدود مشخصی دارند و هر یک موظفند در چارچوب قانون به آن وظایف عمل کنند.
وی تاکید کرد در این شرایط اگرچه پیشرفت‌های بسیار ارزشمندی در کشور داشته‌ایم اما ضرورت امروز کشور ما این است که تلاش و همکاری بیشتری صورت گیرد.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به اجرایی شدن قانون جدید دیوان عدالت اداری از بیستم مردادماه اشاره کرد و گفت: برای تسلط بر قانون و توجه به جزئیات آن ضروری است که همکاران همواره آن را مورد مطالعه قرار دهند.
رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: البته برای اینکه این قانون برای همگان روان شود، زمان متناسبی لازم است و انتظارما این است که قضات محترم با تلاش بیشتر در تسلط و اشراف به جزئیات قانون، این زمان را کاهش دهند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ضمن اشاره به تدوین آیین‌نامه‌های مورد نیاز قانون بیان داشت: مقدمات تنظیم آیین‌نامه‌هایی که در قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان پیش‌بینی شده است، فراهم آمده و ان‌شاء الله بزودی پس از تصویب ریاست محترم قوه قضائیه ابلاغ خواهد شد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف