بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری :
فرهنگ غدیر راه گشای همه انسان ها در تمام دوران ها می باشد

 رئیس دیوان عدالت اداری فرهنگ غدیر را مملو از پیام های آسمانی و راه گشای همه انسان ها در تمام دوران ها دانست.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور جلسه هیات عمومی  دیوان افزود: فرهنگ غدیر مملو از پیام های آسمانی و راه گشای همه انسان ها در تمام دوران ها می باشد و محدود و محصور نمودن غدیر، کم لطفی در حق اسلام و مکتب شیعه می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری ضمن بیان تاریخی واقعه غدیر گفت: پیامبر اسلام (ص) جانشینی را امری از جانب خدا می‌دانستند و تا آخرین لحظات عمر تلاش داشتند با معرفی امام علی(ع) به عنوان جانشین خود، آینده امت اسلامی را بیمه کند از این رو در تمام دوران نبوت خود این مسئله را تکرار می‌کردند.

 

وی با بیان اینکه واقعه غدیر خم در واقع نهادینه کردن اصل امامت و ولایت در دین مبین اسلام است، خاطرنشان کرد: از واقعه غدیر خم با آیاتی که در قرآن کریم آمده به عنوان اکمال دین و اتمام نعمت‌ها یاد شده است که برای دوام و اکمال اسلام از اهمیتی حیاتی برخوردار بوده است.

رئیس دیوان عدالت اداری واقعه غدیر خم را بزرگ‌ترین عید شیعیان برشمرد و تاکید کرد: وظیفه ما است که با حفظ و حراست از این واقعه تاریخی برای نسل‌های حال و آینده در مسیر ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری گام برداریم.

 

حجت الاسلام و المسلمین مظفری در پایان یاد آور شد: تک تک افراد جامعه به عنوان یک مسلمان وظیفه حفظ، اشاعه و تکثیر فرهنگ غدیر در اقصی نقاط جهان با استفاده از ابزار کار آمد را دارند.

گفتنی است در حاشیه این جلسه ضمن اجرای برنامه مولودی خوانی از84 نفر از قضات پرتلاش و ساعی در یکسال گذشته  و 65 نفر از همکاران قضائی و اداری سادات با اهدا  لوح  و هدایای معنوی تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف