بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

طی مراسمی با حضور رئیس و معاونان دیوان عدالت اداری و همچنین جمعی از مسوولان اجرایی و قضائی استان سیستان و بلوچستان، نوزدهمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری روز شنبه پانزدهم تیرماه در زاهدان افتتاح شد.

طی مراسمی با حضور رئیس و معاونان دیوان عدالت اداری و همچنین جمعی از مسوولان اجرایی و قضائی استان سیستان و بلوچستان، نوزدهمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری روز شنبه پانزدهم تیرماه در زاهدان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری گشایش این دفتر در استان سیستان و بلوچستان را یک ضرورت دانست و از مردم خواست تا با طرح شکایات خود در این دفتر، دیگر نیازی به تحمل رنج سفر برای آمدن به تهران و ثبت دادخواست یا طرح شکایت نیست.
رئیس دیوان عدالت اداری کشور خطاب به مردم استان بیان داشت: این دفتر تمام درخواست‌های مردم را پیگیری می‌کند ضمن اینکه حسب ضرورت و در صورت نیاز به حضور آنان در دیوان، برای آنها دعوت‌نامه ارسال خواهد شد.
وی اظهار امیدواری کرد با افتتاح این دفاتر، و ایجاد سهولت در دسترسی مردم به این نهاد قضائی، گامی در تحقق عدالت قضایی از سوی دیوان عدالت اداری برداشته شود.
رئیس دیوان عدالت اداری  در ادامه تاکید کرد: شعب رسیدگی کننده در دیوان عدالت اداری در مرکز مستقر است و در هیچ جای کشور شعبه ندارد. دفاتر نمایندگی نیز در مراکز استان‌های سراسر کشور برای سهولت دستیابی مردم به خدمات این نهاد قضائی راه‌اندازی شده است.
در جریان افتتاح دفتر نمایندگی دیوان در زاهدان و در پی سفر رئیس دیوان عدالت اداری و هیات همراه به استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری دیوان عدالت اداری با حضور در شورای اداری استان در ارتباط با ماموریت‌های این نهاد قضائی و ضرورت تعامل دستگاه‌های اجرایی با آن نکاتی را مطرح کرد.‌
نگرانی از افزایش آمار شکایات
رئیس دیوان عدالت ادا‌ری گفت: آمار شکایات سیستان و بلوچستان در سال گذشته در مقایسه با سال 90 افزایش 29 درصدی را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه جزئیات میزان شکایات از دستگاه‌های اجرایی در استان طی گزارشی به مسوولان استانی ارایه خواهد شد، اظهار داشت: عنوان دستگاه‌هایی که از آنها شکایت شده استخراج و مشخص شده که در سال 91 هر اداره چه تعداد شکایت داشته است.
رئیس دیوان عدالت اداری کشور، افزود: آمار شکایات در 3 ماهه سال 92 در مقایسه با سه ماهه سال 91،  نیز افزایش داشته است.
وی ادامه داد: باید در استان‌ها آسیب شناسی شده و علت افزایش شکایات از دستگاه‌ها بررسی و رفع شود.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اینکه دیوان عدالت اداری هر ادعایی را قبول نمی‌کند، گفت:‌ بخش قابل توجهی از شکایات ارجاع شده به دیوان پذیرفته نمی‌شود.
وی اضافه کرد:‌ باید بخش حقوقی اداره‌ها و دستگاه‌ها بیش از پیش فعال شود، زیرا فعال شدن و پویا بودن این بخش به نفع مردم، دستگاه و حتی خود مدیران است.
رئیس دیوان عدالت اداری اذعان داشت: باید بین نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان‌ها و دستگاه‌های اداری تعامل برقرار شود.
رئیس دیوان عدالت اداری کشور، خاطرنشان کرد: راهنمایی و ارجاع مراجعان، دریافت لایحه دفاعیه از طرفین شکایت، ارسال دادخواست و سایر مدارک به مرکز، ابلاغ اوراق صادره از دیوان، تهیه گزارش از علل عدم انجام احکام و تصدیق تصویر و رونوشت مدارک از جمله وظایف دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان‌ها‌ست.
سلامت مدیریت ، ضامن سلامت زیرمجموعه‌ها
همچنین رئیس دیوان عدالت اداری کشور با حضور در نشست شورای قضائی استان سیستان و بلوچستان که در محل سالن شهید بهشتی دادگستری استان برگزار شد، سلامت مدیریت را ضامن سلامت زیرمجموعه‌ها دانست.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری بیان داشت: اگر مدیرخود سلامت کامل داشته باشد، زیرمجموعه او نمی‌تواند ناسالم باشد و اگر هم ناسالم باشد، به دشواری می‌افتد.
وی از دستگاه‌های قضائی خواست تا آنگونه که مقام معظم رهبری تاکید و توصیه فرمودند، هم از حیث سلامت و هم از حیث داشتن مجموعه‌ای کارآمد تلاش و خدمت کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری تاکید کر د: مدیر سالم تنها به سلامت خود نمی‌اندیشد و از زیر مجموعه خود مراقبت می نماید تا آنها در سلامت کامل خدمت کنند و عناصری کارآمد برای جامعه  و در خدمت مردم باشند.
وی اظهار داشت: تبلور نظام اسلامی در وضع قانون و قضاوت است و این وظیفه سنگینی است که برعهده ما قرار دارد و باید سلامت و کارآمدی را با تلاش و خدمت بیشتر تحقق بخشیم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به مواردی که سلامت اداری را خدشه‌دار می‌کند، عنوان کرد: نباید خدایی ناکرده قلم قضات با توصیه، رفاقت، تهدید و ناز و غمزه از مسیر عدالت خارج شود و حق مردم ضایع شود.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف