پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری:
تلاش برای سلامت و کارآمدی دستگاه قضائی وظیفه ماست

رئیس دیوان عدالت اداری اظهار امیدواری کرد که کارکنان این نهاد قضائی مهم و تاثیرگذار بتوانند آنگونه که مقام معظم رهبری تاکید و توصیه فرمودند، هم از حیث سلامت و هم از حیث داشتن مجموعه ای کارآمد تلاش و خدمت کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری اظهار امیدواری کرد که کارکنان این نهاد قضائی مهم و تاثیرگذار بتوانند آنگونه که مقام معظم رهبری تاکید و توصیه فرمودند، هم از حیث سلامت و هم از حیث داشتن مجموعه ای کارآمد تلاش و خدمت کنند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه دهم تیر هیات عمومی دیوان اظهار داشت: در ملاقاتی که مسوولان قوه قضائیه در خدمت مقام معظم رهبری بودند، ایشان در سخنان مهمی را در ارتباط با واقعه هفتم تیر، قوه قضائیه و انتخابات بیان فرمودند، که در ارتباط با موضوع قوه قضائیه و آنچه به دیوان بازمی‌گردد، امیدوارم بتوانیم به خواست حکیمانه معظم له عمل کنیم.
 وی گفت: ایشان در این ملاقات خطوط اصلی را تبیین نموده، به دو نکته اشاره کردند که قوه قضائیه ارتقا یافته باید دارای سلامت و کارآمدی باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه سلامت، کلامی بیش نیست اما محتوایی گسترده دارد، ادامه داد: دستگاه قضائی باید از از هر گزند و آسیبی که با شان قضا ناسازگاری داشته باشد، سالم باشد و مصادیق آن در قوه قضائیه قابل احصاء است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد: سلامت کاری و اخلاقی، سلامت از هرنوع آلودگی و فساد و سلامت از برخوردهای ناشایست با ارباب رجوع، همچنین سلامت در قضاوت، تحقیق و تعقیب همه و همه اموری هستند که مجموعه آنها می‌تواند یک قضای اسلامی عادلانه را برای ما ترسیم کند.
وی همچنین کارآمد بودن یک دستگاه را به عوامل متعددی وابسته دانست و افزود: در مورد کارآمدی اولا متناسب با وظایف و مسوولیت‌هایی که بر عهده قوه‌قضائیه است باید ابزار و امکانات کار فراهم آید زیرا جامعه از دستگاه قضائی انتظارات ویژه‌ای دارد. این دستگاه باید در مراجعه ارباب رجوع، متناسب با نظام اسلامی و این مردم شریف، کارآمدی خود را نشان دهد. البته متناسب با آن باید ابزار و امکانات مورد نیاز یعنی نیروی انسانی و پشتیبانی‌های لازم فراهم آید تا بتوانیم این وظیفه را اگر نگوییم در حد مطلوب، حداقل در حد مقبول به انجام برسانیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ما در دیوان عدالت اداری در یک نهاد قضایی کشوری اشتغال به خدمت داریم، تاکید کرد: سراسر کشور به خدمت ما نیازمند است و ما وظیفه داریم، به صورت کارآمد در  خدمت مردم باشیم. کار دیوان عدالت اداری به لحاظ کیفی و کمی کار سنگینی است و انتظار این است که در حد مقدور و توان خود تلاش کنیم.
رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: آرای دیوان عدالت اداری چه آرای شعب و چه آرای هیات عمومی از دامنه گسترده‌ای برخوردار است به نحوی که شاهدیم برد آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری به مراتب از برد آرای هیات عمومی دیوان عالی کشور بیشتر است. البته ما نمی‌خواهیم زحمات عزیزانمان را در دیوان عالی کشور نادیده بگیریم اما از زاویه تاثیرگذاری آرای دیوان عدالت اداری فراگیرتر است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: باید بیش از گذشته به اهمیت کار خود پی ببریم و با اهتمام، دقت و امعان نظر بیشتری به این موضوع یعنی کار در این نهاد قضائی توجه کنیم.
همچنین وی در بخش دیگری از اظهارات خود به هفته قوه قضائیه و شخصیت والای شهید دکتر بهشتی به عنوان معمار دستگاه قضائی پس از انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: هفته قوه قضائیه را پشت سر گذاشتیم، ضمن آرزوی علو درجه برای معمار اندیشمند قوه قضائیه که به مدت دو سال سکاندار این قوه تاثیرگذار بود و در همان مدت با تدبیر و دوراندیشی اساس قضای اسلامی را در نظامی جمهوری اسلامی پایه نهاد، حادثه تاثرانگیز شهادت وی در معیت هفتاد و دو نفر از خدمتگزاران به کشور را تسلیت می‌گوییم.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: این شهادت گوارای وجودش، اما به هر حال کشور و نظام از خدمات آن بزرگوار و همراهان شهیدش محروم شد زیرا کسانی که از نزدیک با شهید بهشتی آشنایی داشتند، ویژگی‌های مدیریتی برجسته آن بزرگوار را تایید می‌کنند به نحوی که یکی از محصولات فکری آن شهید بزرگوار قانون اساسی است که حقا وانصافا در دنیا نمی‌توانیم بدیلی برای آن بیابیم. تاسف در اینجاست که منافقین مانع شدند که کشور از لمعات وجودی آن بزرگوار بیش از این بهره بگیرد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بستر خدمت برای همه ما بسیار گسترده است، به حدیثی از امام جعفرصادق(ع) اشاره کرد و گفت: مرحوم کلینی در کتاب کافی از این امام بزرگوار نقل کرده است که آن حضرت فرمودند«هرآینه برآوردن حاجت یک مومن در نزد خداوند متعال از 20 حجی که هر حاجی یکصد هزار انفاق انجام دهد، محبوب‌تر است»

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف