بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری:
تلاش برای سلامت و کارآمدی دستگاه قضائی وظیفه ماست

رئیس دیوان عدالت اداری اظهار امیدواری کرد که کارکنان این نهاد قضائی مهم و تاثیرگذار بتوانند آنگونه که مقام معظم رهبری تاکید و توصیه فرمودند، هم از حیث سلامت و هم از حیث داشتن مجموعه ای کارآمد تلاش و خدمت کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری اظهار امیدواری کرد که کارکنان این نهاد قضائی مهم و تاثیرگذار بتوانند آنگونه که مقام معظم رهبری تاکید و توصیه فرمودند، هم از حیث سلامت و هم از حیث داشتن مجموعه ای کارآمد تلاش و خدمت کنند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه دهم تیر هیات عمومی دیوان اظهار داشت: در ملاقاتی که مسوولان قوه قضائیه در خدمت مقام معظم رهبری بودند، ایشان در سخنان مهمی را در ارتباط با واقعه هفتم تیر، قوه قضائیه و انتخابات بیان فرمودند، که در ارتباط با موضوع قوه قضائیه و آنچه به دیوان بازمی‌گردد، امیدوارم بتوانیم به خواست حکیمانه معظم له عمل کنیم.
 وی گفت: ایشان در این ملاقات خطوط اصلی را تبیین نموده، به دو نکته اشاره کردند که قوه قضائیه ارتقا یافته باید دارای سلامت و کارآمدی باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه سلامت، کلامی بیش نیست اما محتوایی گسترده دارد، ادامه داد: دستگاه قضائی باید از از هر گزند و آسیبی که با شان قضا ناسازگاری داشته باشد، سالم باشد و مصادیق آن در قوه قضائیه قابل احصاء است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد: سلامت کاری و اخلاقی، سلامت از هرنوع آلودگی و فساد و سلامت از برخوردهای ناشایست با ارباب رجوع، همچنین سلامت در قضاوت، تحقیق و تعقیب همه و همه اموری هستند که مجموعه آنها می‌تواند یک قضای اسلامی عادلانه را برای ما ترسیم کند.
وی همچنین کارآمد بودن یک دستگاه را به عوامل متعددی وابسته دانست و افزود: در مورد کارآمدی اولا متناسب با وظایف و مسوولیت‌هایی که بر عهده قوه‌قضائیه است باید ابزار و امکانات کار فراهم آید زیرا جامعه از دستگاه قضائی انتظارات ویژه‌ای دارد. این دستگاه باید در مراجعه ارباب رجوع، متناسب با نظام اسلامی و این مردم شریف، کارآمدی خود را نشان دهد. البته متناسب با آن باید ابزار و امکانات مورد نیاز یعنی نیروی انسانی و پشتیبانی‌های لازم فراهم آید تا بتوانیم این وظیفه را اگر نگوییم در حد مطلوب، حداقل در حد مقبول به انجام برسانیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ما در دیوان عدالت اداری در یک نهاد قضایی کشوری اشتغال به خدمت داریم، تاکید کرد: سراسر کشور به خدمت ما نیازمند است و ما وظیفه داریم، به صورت کارآمد در  خدمت مردم باشیم. کار دیوان عدالت اداری به لحاظ کیفی و کمی کار سنگینی است و انتظار این است که در حد مقدور و توان خود تلاش کنیم.
رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: آرای دیوان عدالت اداری چه آرای شعب و چه آرای هیات عمومی از دامنه گسترده‌ای برخوردار است به نحوی که شاهدیم برد آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری به مراتب از برد آرای هیات عمومی دیوان عالی کشور بیشتر است. البته ما نمی‌خواهیم زحمات عزیزانمان را در دیوان عالی کشور نادیده بگیریم اما از زاویه تاثیرگذاری آرای دیوان عدالت اداری فراگیرتر است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: باید بیش از گذشته به اهمیت کار خود پی ببریم و با اهتمام، دقت و امعان نظر بیشتری به این موضوع یعنی کار در این نهاد قضائی توجه کنیم.
همچنین وی در بخش دیگری از اظهارات خود به هفته قوه قضائیه و شخصیت والای شهید دکتر بهشتی به عنوان معمار دستگاه قضائی پس از انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: هفته قوه قضائیه را پشت سر گذاشتیم، ضمن آرزوی علو درجه برای معمار اندیشمند قوه قضائیه که به مدت دو سال سکاندار این قوه تاثیرگذار بود و در همان مدت با تدبیر و دوراندیشی اساس قضای اسلامی را در نظامی جمهوری اسلامی پایه نهاد، حادثه تاثرانگیز شهادت وی در معیت هفتاد و دو نفر از خدمتگزاران به کشور را تسلیت می‌گوییم.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: این شهادت گوارای وجودش، اما به هر حال کشور و نظام از خدمات آن بزرگوار و همراهان شهیدش محروم شد زیرا کسانی که از نزدیک با شهید بهشتی آشنایی داشتند، ویژگی‌های مدیریتی برجسته آن بزرگوار را تایید می‌کنند به نحوی که یکی از محصولات فکری آن شهید بزرگوار قانون اساسی است که حقا وانصافا در دنیا نمی‌توانیم بدیلی برای آن بیابیم. تاسف در اینجاست که منافقین مانع شدند که کشور از لمعات وجودی آن بزرگوار بیش از این بهره بگیرد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بستر خدمت برای همه ما بسیار گسترده است، به حدیثی از امام جعفرصادق(ع) اشاره کرد و گفت: مرحوم کلینی در کتاب کافی از این امام بزرگوار نقل کرده است که آن حضرت فرمودند«هرآینه برآوردن حاجت یک مومن در نزد خداوند متعال از 20 حجی که هر حاجی یکصد هزار انفاق انجام دهد، محبوب‌تر است»

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف