بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
با حضور رئیس، معاونان و قضات دیوان
کارگاه آموزشی دو روزه بررسی قانون تشکیلات و آیین دارسی دیوان عدالت اداری آغاز به کار کرد

کارگاه آموزشی بررسی قانون تشکیلات و آیین دارسی دیوان عدالت اداری با حضور رئیس، معاونان و قضات دیوان عدالت اداری روز پنجشنبه ششم تیرماه در لواسانات آغاز به کار کرد.

کارگاه آموزشی بررسی قانون تشکیلات و آیین دارسی دیوان عدالت اداری با حضور رئیس، معاونان و قضات دیوان عدالت اداری روز پنجشنبه ششم تیرماه در لواسانات آغاز به کار کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری، در این کارگاه آموزشی طی سخنانی ضمن بیان تاریخچه و تشریح گردش کار لایحه دیوان عدالت اداری از ابتدا تا نهایی شدن آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از آنجا که این مصوبه پس از درج در روزنامه رسمی لازم الاجرا خواهد بود، ضرورت دارد پیش از اجرایی شدن مورد تدقیق، مطالعه و بررسی جدی قرار گیرد.
وی گفت: این کارگاه آموزشی دو روزه فرصتی است که در آن ضمن بررسی مواد قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، هر یک از مواد به صورت جداگانه مورد بحث و امعان نظر قرار می‌گیرد تا ضمن تبیین وجوه مختلف آن، اشراف بیشتری نسبت به این قانون بیابیم و در عمل با مشکلات کمتری مواجه شویم.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تشریح بخش‌های مختلف، قانون جدید در توضیحاتی گفت: این قانون تغییر و تحولی را در ساختار دیوان عدالت اداری به وجود خواهد آورد و با اجرای آن از لحاظ تشکیلاتی، شعب بدوی و تجدیدنظر راه اندازی خواهد شد، همچنین هیات‌های تخصصی رسمی را در دیوان خواهیم داشت ضمن اینکه در این قانون اختیارات هیات عمومی و دیوان عدالت اداری به صورت روشن‌تری تعیین شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری یکی از مسایل بحث‌برانگیز را در تدوین قانون جدید بحث دامنه صلاحیت ورود دیوان در موضوعات و بخش‌های مختلف دانست و اظهار داشت: در خصوص محدوده صلاحیت دیوان ابهام و اشکالاتی وجود داشت که حل شد و همچنین تلاش شده است تا این موضوع تا حد امکان روشن و مشخص باشد.
وی یکی از این موارد را حل مساله ابهام صلاحیت دیوان عدالت اداری در رسیدگی به شکایات از سازمان‌ها و نهادهای زیر مجموعه قوه قضائیه دانست و اذعان کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در قانون جدید تصویب کرده است که شکایت از مصوبات زیر مجموعه‌های قوه قضائیه در دیوان عدالت اداری قابل رسیدگی است مگر تصمیمات قضائی قوه قضائیه و همچنین تصمیمات، آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های شخص رئیس قوه قضائیه.
در ادامه این جلسه رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر ضرورت آموزش، تبادل نظر و مباحثه پیرامون مواد قانون جدید ادامه داد: اساسی‌ترین ابزار کار ما در دیوان عدالت اداری، قانون است وتسلط و آشنایی با آن برای همه ما واجب است.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد این کارگاه آموزشی دو روزه بتواند برخی از ابهامات احتمالی موجود در ذهن همکاران و قضات محترم را برطرف سازد.
پس از اظهارات حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، بررسی ماده به ماده قانون جدید و بحث درباره آن به مدت دو روز آغاز شد.

دو تصویر از کارگاه آموزشی بررسی قانون تشکیلات و آیین دارسی دیوان عدالت اداری

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف