پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
با حضور رئیس، معاونان و قضات دیوان
کارگاه آموزشی دو روزه بررسی قانون تشکیلات و آیین دارسی دیوان عدالت اداری آغاز به کار کرد

کارگاه آموزشی بررسی قانون تشکیلات و آیین دارسی دیوان عدالت اداری با حضور رئیس، معاونان و قضات دیوان عدالت اداری روز پنجشنبه ششم تیرماه در لواسانات آغاز به کار کرد.

کارگاه آموزشی بررسی قانون تشکیلات و آیین دارسی دیوان عدالت اداری با حضور رئیس، معاونان و قضات دیوان عدالت اداری روز پنجشنبه ششم تیرماه در لواسانات آغاز به کار کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری، در این کارگاه آموزشی طی سخنانی ضمن بیان تاریخچه و تشریح گردش کار لایحه دیوان عدالت اداری از ابتدا تا نهایی شدن آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از آنجا که این مصوبه پس از درج در روزنامه رسمی لازم الاجرا خواهد بود، ضرورت دارد پیش از اجرایی شدن مورد تدقیق، مطالعه و بررسی جدی قرار گیرد.
وی گفت: این کارگاه آموزشی دو روزه فرصتی است که در آن ضمن بررسی مواد قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، هر یک از مواد به صورت جداگانه مورد بحث و امعان نظر قرار می‌گیرد تا ضمن تبیین وجوه مختلف آن، اشراف بیشتری نسبت به این قانون بیابیم و در عمل با مشکلات کمتری مواجه شویم.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تشریح بخش‌های مختلف، قانون جدید در توضیحاتی گفت: این قانون تغییر و تحولی را در ساختار دیوان عدالت اداری به وجود خواهد آورد و با اجرای آن از لحاظ تشکیلاتی، شعب بدوی و تجدیدنظر راه اندازی خواهد شد، همچنین هیات‌های تخصصی رسمی را در دیوان خواهیم داشت ضمن اینکه در این قانون اختیارات هیات عمومی و دیوان عدالت اداری به صورت روشن‌تری تعیین شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری یکی از مسایل بحث‌برانگیز را در تدوین قانون جدید بحث دامنه صلاحیت ورود دیوان در موضوعات و بخش‌های مختلف دانست و اظهار داشت: در خصوص محدوده صلاحیت دیوان ابهام و اشکالاتی وجود داشت که حل شد و همچنین تلاش شده است تا این موضوع تا حد امکان روشن و مشخص باشد.
وی یکی از این موارد را حل مساله ابهام صلاحیت دیوان عدالت اداری در رسیدگی به شکایات از سازمان‌ها و نهادهای زیر مجموعه قوه قضائیه دانست و اذعان کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در قانون جدید تصویب کرده است که شکایت از مصوبات زیر مجموعه‌های قوه قضائیه در دیوان عدالت اداری قابل رسیدگی است مگر تصمیمات قضائی قوه قضائیه و همچنین تصمیمات، آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های شخص رئیس قوه قضائیه.
در ادامه این جلسه رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر ضرورت آموزش، تبادل نظر و مباحثه پیرامون مواد قانون جدید ادامه داد: اساسی‌ترین ابزار کار ما در دیوان عدالت اداری، قانون است وتسلط و آشنایی با آن برای همه ما واجب است.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد این کارگاه آموزشی دو روزه بتواند برخی از ابهامات احتمالی موجود در ذهن همکاران و قضات محترم را برطرف سازد.
پس از اظهارات حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، بررسی ماده به ماده قانون جدید و بحث درباره آن به مدت دو روز آغاز شد.

دو تصویر از کارگاه آموزشی بررسی قانون تشکیلات و آیین دارسی دیوان عدالت اداری

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف