پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ضمن تبریک به رئیس جمهور منتخب:
دیوان عدالت اداری آماده همکاری با دولت آینده است

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تقدیر از حضور با شکوه مردم ایران در پای صندوق‌های ‌رای و خلق حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری، پیروزی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی را تبریک گفت.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تقدیر از حضور با شکوه مردم ایران در پای صندوق‌های ‌رای و خلق حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری، پیروزی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، در جلسه 27 خرداد هیات عمومی اظهار داشت: حرکت ارزشمند ملت بزرگوار ایران در روز جمعه 24 خرداد، لبیک به دعوت رهبری معظم انقلاب و ادای تکلیف در تحقق و تجلی حماسه سیاسی بود.
وی افزود: خدا را شاکریم که با این اقدام، ملت حماسه سیاسی را رقم زد و با بصیرت و روشن‌بینی برکتی عظیم برای کشور به ارمغان آورد.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: مردم در شرایطی که با مشکلات جدی اقتصادی مواجهند، به رغم تبلیغات دشمنان که تلاش می‌کردند مانع حضور حماسی آنان شوند، با بصیرت به ادای تکلیف پرداختند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اینکه مشارکت بیش از 72 درصدی ملت در این دوره از انتخابات بسیار پرمعناست، تصریح کرد: به یاری خداوند مردم توانستند با وجود اختلاف سلایق، ضمن استماع نظرات و دیدگاه‌های نامزدها، به تجزیه و تحلیل آنان پرداخته و رئیس جمهور خود را برای چهار سال در همان مرحله اول انتخاب کنند.
وی اضافه کرد: شعار رئیس جمهور منتخب مردم حرکت در مسیر اعتدال، تدبیر و امید بود و مردم در این دوره به چنین مشی و روشی با اکثریت مطلق رای دادند.
رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر این نکته که کشور همواره از افراط و تفریط لطمه دیده و چنین رویکردی به کشورداری ضربه می‌زند، اذعان داشت: هیچگاه از افراط و تفریط سودی نبرده‌ایم و اعتدال، همان میانه‌روی مورد نظر رسول گرامی اسلام (ص) و بزرگان دین و حفظ ارزش‌های آن است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری تاکید کرد: نظام اسلامی ما نظامی مستحکم است که باید حرکت آن با وفق، مدارا و اعتدال باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری همچنین اظهار امیدواری کرد: مدیریت اجرایی کشور از این پس در عمل با تدبیر همراه باشد و این بدان معنی است که مدیران با حزم، دوراندیشی و عاقبت‌نگری اقدام کنند.
وی مشورت، به کارگیری نیروهای متخصص و استفاده از خرد جمعی را در معنای تدبیر امور دانست و ادامه داد: امیدواریم که دولت جدید با اعتدال و تدبیر، امید را برای مردم به ارمغان آورد.
 حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه با اشاره به این مطلب که مدتی است کشور بر اثر برخی سوء مدیریت‌ها و بی‌تدبیری‌ها دچار چالش شده است، گفت: واقعیت آن است که نمی‌توان مسوول همه مشکلات کشور را دشمن دانست و بخش قابل توجهی از مسایل ناشی از بی‌تدبیری در سیاست‌های مدیریتی است در این مقطع باید از گذشته عبرت گرفت و روش‌های ناپسند را اصلاح کرد.
وی تاکید کرد: بی‌شک اگر حرکت دولت در مسیر قانون باشد، پیشرفت‌های خوبی حاصل خواهد شد و در این راه حتی اشکال و نقص‌های احتمالی نیز به راحتی از سوی قانونگذار قابل رفع است.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه از مهم‌ترین الزامات دولت برای حرکت در مسیر اعتدال، تدبیر، امید و قانونگرایی این است که بدنه سالمی دولت را همراهی کند، اذعان داشت: سرمایه و ابزار انسانی همراه رئیس جمهور نیز باید از سلامت و صلاحیت لازم برخوردار باشد اگر بدنه دولت و لایه‌های گوناگون آن، آنگونه که شایسته است، اصلاح نشود، به توفیق دولت در تحقق شعارهایش نمی‌توان امید داشت.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری، اجرای کامل قانون ارتقای سلامت نظام اداری را از دیگر ضرورت‌های مورد توجه در دولت دانست و گفت: قانون ارتقای سلامت نظام اداری، قانون بسیار جامع و کاملی است که متاسفانه تا کنون اراده قوی برای اجرای آن در بدنه دولت وجود نداشته است، تقاضای ما از دولت آینده این است که برای ارایه خدمت بهتر به مردم و تحقق شعارهایش زمینه اجرای کامل این قانون را فراهم کند.
وی تصریح کرد: اجرای این قانون می‌تواند زمینه‌ساز اجرای بهتر سایر قوانین و اسناد بالادستی کشور مانند قانون اساسی، سند چشم‌انداز و ... باشد.
وی گفت: اگر می‌خواهیم نظام اداری ما نظام سالمی بوده و دولت خدمت توأم با سلامت و تدبیر داشته باشیم، ضروری است که لایه‌های مختلف دولت و بدنه آن، این حرکت را قبول داشته، از سلامت برخوردار باشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه دیوان عدالت اداری به عنوان یک نهاد قضائی و عضوی از شورای دستگاه‌های نظارتی کشور آماده است در این زمینه با دولت همکاری کرده و یاریگر آن باشد، اضافه کرد: اگر دولت آینده مصصم است خدمتگذاری خود را در بدنه دولت به طور سالم بروز و ظهور دهد، دیوان عدالت اداری می‌تواند کمک موثری در این راه باشد و ما از هیچ همکاری در این راه دریغ نخواهیم کرد.
رئیس دیوان عدالت اداری به آمار فراوان مصوبات و آیین‌نامه‌های خلاف قانونی که شکایت از آنها در این نهاد قضائی مطرح شده است، اشاره کرد و ادامه داد: بی‌تردید مردم از اینهمه قانون‌گریزی و برخی قانون‌ستیزی‌ها خسته شده‌اند و ما آماده‌ایم برای توقف این روند و اصلاح امور با دولت جدید همکاری جدی داشته باشیم.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد با توجه به اینکه آقای دکتر روحانی در سلک روحانیت است، حرکات، برنامه‌ها و عملکرد ایشان موجب آبرو روحانیت شود و زمینه همدلی مجموعه‌هایی را که در مسیر انقلاب قرار دارند، فراهم آورد.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری همچنین با اشاره به گفتاری از رسول گرامی اسلام(ص) گفت: امام باقر(ع) به نقل از جد بزرگوارش رسول خدا(ص) فرمودند «این دین، دینی است متین و استوار و حرکت شما در مسیر دین باید توام با آرامش و مدارا باشد، مبادا با حرکت و رفتار خود بندگان خدا را از بندگی بیزار کنید و همچون سواری باشید که بر اثر تندروی عاجز می‌شود، به گونه‌ای که نه سفر را به پایان می‌برد و نه برای مرکب توان و توشی باقی می‌گذارد».

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف