بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ضمن تبریک به رئیس جمهور منتخب:
دیوان عدالت اداری آماده همکاری با دولت آینده است

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تقدیر از حضور با شکوه مردم ایران در پای صندوق‌های ‌رای و خلق حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری، پیروزی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی را تبریک گفت.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تقدیر از حضور با شکوه مردم ایران در پای صندوق‌های ‌رای و خلق حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری، پیروزی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، در جلسه 27 خرداد هیات عمومی اظهار داشت: حرکت ارزشمند ملت بزرگوار ایران در روز جمعه 24 خرداد، لبیک به دعوت رهبری معظم انقلاب و ادای تکلیف در تحقق و تجلی حماسه سیاسی بود.
وی افزود: خدا را شاکریم که با این اقدام، ملت حماسه سیاسی را رقم زد و با بصیرت و روشن‌بینی برکتی عظیم برای کشور به ارمغان آورد.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: مردم در شرایطی که با مشکلات جدی اقتصادی مواجهند، به رغم تبلیغات دشمنان که تلاش می‌کردند مانع حضور حماسی آنان شوند، با بصیرت به ادای تکلیف پرداختند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اینکه مشارکت بیش از 72 درصدی ملت در این دوره از انتخابات بسیار پرمعناست، تصریح کرد: به یاری خداوند مردم توانستند با وجود اختلاف سلایق، ضمن استماع نظرات و دیدگاه‌های نامزدها، به تجزیه و تحلیل آنان پرداخته و رئیس جمهور خود را برای چهار سال در همان مرحله اول انتخاب کنند.
وی اضافه کرد: شعار رئیس جمهور منتخب مردم حرکت در مسیر اعتدال، تدبیر و امید بود و مردم در این دوره به چنین مشی و روشی با اکثریت مطلق رای دادند.
رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر این نکته که کشور همواره از افراط و تفریط لطمه دیده و چنین رویکردی به کشورداری ضربه می‌زند، اذعان داشت: هیچگاه از افراط و تفریط سودی نبرده‌ایم و اعتدال، همان میانه‌روی مورد نظر رسول گرامی اسلام (ص) و بزرگان دین و حفظ ارزش‌های آن است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری تاکید کرد: نظام اسلامی ما نظامی مستحکم است که باید حرکت آن با وفق، مدارا و اعتدال باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری همچنین اظهار امیدواری کرد: مدیریت اجرایی کشور از این پس در عمل با تدبیر همراه باشد و این بدان معنی است که مدیران با حزم، دوراندیشی و عاقبت‌نگری اقدام کنند.
وی مشورت، به کارگیری نیروهای متخصص و استفاده از خرد جمعی را در معنای تدبیر امور دانست و ادامه داد: امیدواریم که دولت جدید با اعتدال و تدبیر، امید را برای مردم به ارمغان آورد.
 حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه با اشاره به این مطلب که مدتی است کشور بر اثر برخی سوء مدیریت‌ها و بی‌تدبیری‌ها دچار چالش شده است، گفت: واقعیت آن است که نمی‌توان مسوول همه مشکلات کشور را دشمن دانست و بخش قابل توجهی از مسایل ناشی از بی‌تدبیری در سیاست‌های مدیریتی است در این مقطع باید از گذشته عبرت گرفت و روش‌های ناپسند را اصلاح کرد.
وی تاکید کرد: بی‌شک اگر حرکت دولت در مسیر قانون باشد، پیشرفت‌های خوبی حاصل خواهد شد و در این راه حتی اشکال و نقص‌های احتمالی نیز به راحتی از سوی قانونگذار قابل رفع است.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه از مهم‌ترین الزامات دولت برای حرکت در مسیر اعتدال، تدبیر، امید و قانونگرایی این است که بدنه سالمی دولت را همراهی کند، اذعان داشت: سرمایه و ابزار انسانی همراه رئیس جمهور نیز باید از سلامت و صلاحیت لازم برخوردار باشد اگر بدنه دولت و لایه‌های گوناگون آن، آنگونه که شایسته است، اصلاح نشود، به توفیق دولت در تحقق شعارهایش نمی‌توان امید داشت.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری، اجرای کامل قانون ارتقای سلامت نظام اداری را از دیگر ضرورت‌های مورد توجه در دولت دانست و گفت: قانون ارتقای سلامت نظام اداری، قانون بسیار جامع و کاملی است که متاسفانه تا کنون اراده قوی برای اجرای آن در بدنه دولت وجود نداشته است، تقاضای ما از دولت آینده این است که برای ارایه خدمت بهتر به مردم و تحقق شعارهایش زمینه اجرای کامل این قانون را فراهم کند.
وی تصریح کرد: اجرای این قانون می‌تواند زمینه‌ساز اجرای بهتر سایر قوانین و اسناد بالادستی کشور مانند قانون اساسی، سند چشم‌انداز و ... باشد.
وی گفت: اگر می‌خواهیم نظام اداری ما نظام سالمی بوده و دولت خدمت توأم با سلامت و تدبیر داشته باشیم، ضروری است که لایه‌های مختلف دولت و بدنه آن، این حرکت را قبول داشته، از سلامت برخوردار باشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه دیوان عدالت اداری به عنوان یک نهاد قضائی و عضوی از شورای دستگاه‌های نظارتی کشور آماده است در این زمینه با دولت همکاری کرده و یاریگر آن باشد، اضافه کرد: اگر دولت آینده مصصم است خدمتگذاری خود را در بدنه دولت به طور سالم بروز و ظهور دهد، دیوان عدالت اداری می‌تواند کمک موثری در این راه باشد و ما از هیچ همکاری در این راه دریغ نخواهیم کرد.
رئیس دیوان عدالت اداری به آمار فراوان مصوبات و آیین‌نامه‌های خلاف قانونی که شکایت از آنها در این نهاد قضائی مطرح شده است، اشاره کرد و ادامه داد: بی‌تردید مردم از اینهمه قانون‌گریزی و برخی قانون‌ستیزی‌ها خسته شده‌اند و ما آماده‌ایم برای توقف این روند و اصلاح امور با دولت جدید همکاری جدی داشته باشیم.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد با توجه به اینکه آقای دکتر روحانی در سلک روحانیت است، حرکات، برنامه‌ها و عملکرد ایشان موجب آبرو روحانیت شود و زمینه همدلی مجموعه‌هایی را که در مسیر انقلاب قرار دارند، فراهم آورد.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری همچنین با اشاره به گفتاری از رسول گرامی اسلام(ص) گفت: امام باقر(ع) به نقل از جد بزرگوارش رسول خدا(ص) فرمودند «این دین، دینی است متین و استوار و حرکت شما در مسیر دین باید توام با آرامش و مدارا باشد، مبادا با حرکت و رفتار خود بندگان خدا را از بندگی بیزار کنید و همچون سواری باشید که بر اثر تندروی عاجز می‌شود، به گونه‌ای که نه سفر را به پایان می‌برد و نه برای مرکب توان و توشی باقی می‌گذارد».

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف