بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
انفصال از خدمت مسئولین دستگاه های اجرایی در صورت عدم اجرای احکام دیوان قطعی است

حجت الاسلام و المسلمین مظفری گفت: در صورت استنکاف از اجرای احکام دیوان عدالت اداری از سوی دستگاه های اجرایی، حکم مستنکف به انفصال از خدمات دولتی قطعی است.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، به سفر اخیر استان خوزستان و ملاقات مردمی که با حدود سیصد نفر از اهالی استان صورت گرفت، اشاره کرد و گفت: بیشتر اعتراض های مردم در خصوص عدم اجرای احکام دیوان  از سوی دستگاه های اجرایی بود.

رئیس دیوان عدالت اداری به جدیت و اهتمام بیشتر در اجرای احکام دیوان تاکید کرد و گفت: همه قضات و مدیران دیوان عدالت اداری باید در اجرای احکام دیوان با جدیت بیشتر و بدون اغماض و ملاحظه شرایط، با قاطعیت ورود پیدا کنند.

وی افزود: حجم زیادی از آرای دیوان عدالت اداری اجرا می شود اما به چشم نمی آید، اما همان تعداد اندکی از آرای دیوان که در اجرای آن از سوی دستگاه های اجرایی مشکل ایجاد می شود موجب نارضایتی مردم از دیوان و دستگاه اجرایی مربوطه می شود.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری با تاکید بر اینکه قانون برای ثبت در تاریخ وضع نشده است بلکه باید اجرا شود، گفت: در صورت استنکاف از اجرای احکام قطعی دیوان عدالت اداری از سوی دستگاه های اجرایی در اعمال ماده 110 و 112 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری که حکم به انفصال موقت از خدمات دولتی برای مستنکف می باشد، کوتاه نیایید اما از چارچوب قانون هم خارج نشوید چرا که قانون برای احقاق حق نوشته شده است.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان با اشاره به اینکه ما در جایگاه عدل قرار داریم و خارج از چارچوب قوانین نمی توانیم رای صادر کنیم، افزود: باید به جایگاه حساسی که در آن قرار گرفته ایم توجه ویژه داشته باشیم و با مشورت و خرد جمعی آراء صادر شود و تحت تاثیر حواشی، توصیه و سفارش های بیرونی رای صادر نشود.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف