علی ابن موسی الرضا عليه السلام :علت تشريع نماز جماعت آن است كه اخلاص، يكتاپرستى ، تسليم حق بودن و بندگى براى خداوند، آشكار و بى پرده نمايان باشد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد:
افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در بندر عباس

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در این استان در بندرعباس خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در این استان در بندرعباس خبر داد.
علی علیا در این خصوص گفت: به منظور رعایت حقوق شهروندی مردم ولایت‌مدار و خوب استان دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان افتتاح می‌شود.
وی هدف از تاسیس این دفتر را احقاق حقوق شهروندان و رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به ماموران ادارات و آیین‌نامه‌های دولتی که تصمیمات یا اقدامات آنها با قانون و شرع مخالفت داشته باشند، عنوان کرد.
علیا در ادامه مطلب افزود: بر اساس قانون دیوان عدالت اداری، تمام شعب این دیوان در تهران مستقر و مراجعه مردم به این دستگاه پر اهمیت مواجه با مشکل بود که با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه کشور افتتاح دفاتر دیوان در تمام استان‌ها پیش‌بینی شده است.
وی تصریح کرد: به منظور تسهیل و تسریع در رفت آمد این دفاتر در مراکز استان‌ها راه اندازی خواهد شد.
علیا با اشاره به ضرورت تعامل دستگاه‌های اجرایی با این دفاتر عنوان کرد: این همکاری هر چه نزدیک‌تر و صمیمی‌تر باشد به طبع حقوق شهروندی افراد نیز بیشتر رعایت می شود.
وی در پایان افزود: استان هرمزگان هجدهمین استانی است که دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری را دارا خواهد بود.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.