بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
دغدغه ی امروز دادگستریها و سازمانهای تابعه ی قوه قضائیه کثرت ورودی پرونده ها است

یکی از دغدغه های مهمی که امروز در دادگستریها و سایر سازمانهای تابعه‌‌ی قوه قضائیه که با آن درگیر هستند، کثرت ورودی پرونده ها می باشد که در این راستا باید پیشگیری نمود و از افزایش پرونده‌ها جلوگیری به عمل آید.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری در جلسه هیات عمومی حجت الاسلام والمسلمین مظفری افزود: مسأله مهمی که در بحث اجرای عدالت مطرح است، توجه به مقررات قانونی در صدور آراء متقن ازسوی همکاران قضایی موثر خواهد بود.

وی افزود: تسریع در رسیدگی پرونده ها بسیار حائز اهمیت است و سرعت و دقت در تعیین تکلیف پرونده ها از سوی قضات باید صورت گیرد تا شاهد کاهش اطاله پرونده ها باشیم و درصدی از ورودی پرونده ها به دیوان کم شود.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: همکاران قضایی باید توجه داشته باشند که در مقام دفاع از آراء صادره و ارتقاء شأن و جایگاه دیوان عدالت تلاش نمایند و باید پیشگیری صورت گیرد که پرونده های وارده منطقی  باشد.

وی افزود: کمبود همکار قضایی از مشکلات دیوان می باشد که باعث ارجاع پرونده های زیاد به شعب است و این شرایط را حساس می کند و ان شاءالله با افزایش نیروی مجرب قضایی این مشکل مرتفع گردد.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری گفت: در سال گذشته بیش از 14000 پرونده به ماده 79 رسیدگی شده که واقعاً یک مجموعه عظیمی از نیروی انسانی را به خود اختصاص داده است که حدود 1200 پرونده از آراء قطعی صادر شده در طول سال، اعمال ماده 79 آنها مورد قبول شعبه رسیدگی کننده واقع شده است . وی در پایان افزود: پرونده های معوقه در شعب و در واحد اجرای احکام سریعاً رسیدگی شود، اگر امکان مختومه کردن نیست، با حضور معاون مربوطه بازنگری شود تا حل و فصل نمایند. پرونده های معوقه را در دستور کار خودمان قرار دهیم، البته پرونده های معوقه ی اجرای احکام بیشتر از شعب می باشد.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف