بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح موضوع اصلی در انتخابات است

رئیس دیوان عدالت اداری مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح را موضوع اصلی در انتخابات دانست و گفت: این دو پشتوانه مشروعیت نظام محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری ضمن تبریک به مناسبت میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، انتخابات پیش رو را یکی از آزمون های بزرگ الهی دانست و گفت: در طول 42 سال بعد از انقلاب آزمون های بزرگی را پشت سر گذاشته ایم که هرکدام ویژگی های خاص خود را داشته است که انتخابات ریاست جمهوری در این دوره از مهمترین آنها می باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری مشارکت در انتخابات را حق آحاد جامعه و یک تکلیف الهی دانست و افزود: حضور در انتخابات از تکالیف اجتماعی و فردی می باشد و برگزاری انتخابات پرشور موجب تقویت پایه های نظام اسلامی می‌شود.

 حجت الاسلام و المسلمین مصدق تلاش برای تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات و پرهیز از دلسرد نمودن مردم را یک اصل مهم و همیشگی در انتخابات دانست و تاکید کرد: اینکه عملکرد نامناسب مدیران را به پای اصل نظام گذاشته شود کار اشتباهی است و نباید عملکرد ضعیف مدیران معیار حضور و یا عدم حضور مردم پای صندوق ها باشد.

وی افزود: نامزدهای انتخاباتی نباید اموری را که در توان آنها نیست وعده بدهند و موجب نارضایتی مردم بشوند، چرا که همین وعده های بی سرانجام سبب دلسردی مردم می شود.

دکتر مصدق دین اسلام را دین رافت و مهربانی خواند و افزود: عملکرد ضعیف مدیران در نظام اسلامی موجب شده است که مقوله امر به معروف و نهی از منکر که از مصادیق رافت اسلامی است یک امر خشن قلمداد شود و موجب طرح منازعات سیاسی شود، در حالی که امر به معروف و نهی از منکر در راستای حمایت آحاد جامعه از همدیگر یک تکلیف شرعی است و جایگاه مهمی در قانون اساسی دارد و رعایت آن موجب شکوفایی جامعه و مقابله با فساد می گردد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح  موضوع اصلی در انتخابات است افزود: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، اقتدار و امنیت ملی را در پی دارد و پشتوانه مشروعیت نظام محسوب می‌شود حتی اگر فرد اصلح را برای انتخاب نمی شناسید به فرموده حضرت امام (ره) فردی را انتخاب کنید که دشمن از او تنفر بیشتری دارد.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق در پایان، آحاد مردم را به خلق حماسه انتخابات دعوت کرد و گفت: امیدوارم مردم شریف ایران با مشارکت جدی و حداکثری در انتخابات تودهنی بزرگی به استکبار جهانی بزنند و بتوانیم با حضور حداکثری مشکلات را حل کنیم.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف