بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
تخصص گرایی و رسیدگی علمی مهمترین راهبرد دیوان عدالت اداری در دوره تحول است

رئیس دیوان عدالت اداری در نشست مشترک با رؤسا و معاونین هیات های تخصصی دیوان عدالت اداری گفت: در دوره جدید قرار است مدیریت و رسیدگی در دیوان عدالت اداری در همه زمینه ها به صورت علمی و تخصصی انجام شود و تخصص گرایی در شعب بدوی ، تجدیدنظر و هیات های تخصصی باید ظهور و بروز داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصدق افزود: شیوه رسیدگی در هیات عمومی و هیات های تخصصی دیوان عدالت اداری، باید متکی به پشتوانه علمی باشد.

وی افزود: در اصلاحیه قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری که در حال تصویب است، هیات های تخصصی دیوان اهمیت زیادی پیدا کرده اند و به نوعی جایگزین هیات عمومی خواهند شد، لذا تقویت کیفیت رسیدگی در هیات های تخصصی و افزایش غنای آراء هیات های تخصصی ضرورت دارد.

رئیس دیوان عدالت اداری تاکید کرد: در صورت لزوم می توان از خبرگان و نخبگان دانشگاهی برای همکاری و مشاوره در رسیدگی ها استفاده کرد و شرکت آنها در مباحث فنی و علمی هیات های تخصصی و هیات عمومی می تواند بسیار مغتنم باشد.

وی در پایان افزود: باید در همکاران قضایی ایجاد انگیزه شود تا نظرات خود را به صورت علمی و دقیق بیان نموده و در جهت علمی شدن هیات های تخصصی در نهایت هیات عمومی گامهای موثری بردارند.

در این جلسه رؤسای هیات های تخصصی دیوان عدالت اداری نیز به بیان دیدگاههای خود پرداختند و از جمله عوامل موثر در بهبود رسیدگی هیات های تخصصی و هیات عمومی دیوان عدالت اداری را استفاده از نظرات کارشناسان در مسائل فنی، بهره گیری از ظرفیت پژوهشی دیوان در رسیدگی ها، ترغیب قضات به فعالیت موثرتر در مباحث هیات ها تعیین گزارشگر ویژه جهت موضوع شناسی در هیات تخصصی و بازنگری در
پست های قضایی هیات تخصصی برشمردند و تخصصی گرایی و اتخاذ رویکرد علمی در رسیدگی دیوان را موجب تحول در رسیدگی های دیوان عدالت اداری ذکر کردند.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف