بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری بر ضرورت التزام مسوولان به ورع و تقوا تاکید کرد

رئیس دیوان عدالت اداری بر التزام به رعایت ورع و پارسایی از سوی مسوولان، بویژه کارکنان دستگاه قضائی تاکید کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری بر التزام به رعایت ورع و پارسایی از سوی مسوولان، بویژه کارکنان دستگاه قضائی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه 23 اردیبهشت هیات عمومی با تاکید بر اینکه اگر ما ملتزم به رعایت تقوا باشیم، بسیاری از این نابسامانی‌ها و اشکالات موجود کاهش می‌یابد، اظهار داشت: در نظام اسلامی از مسوولان اعم از مسوولان قضائی، اجرایی و تقنینی انتظار است که بیشتر به این مسایل توجه کنند.
وی گفت: بویژه همکاران قضائی ما توجه داشته باشند که مردم از «دیوان عدالت اداری»، انتظار ویژه‌ای دارند و آن را به انحای مختلف بیان می‌نمایند و توصیه ام این است که قضات محترم و بخش‌هایی که با مردم در ارتباط هستند، در نحوه برخورد با مراجعان و پاسخگویی به ایشان، همچنین رسیدگی مستند و مستدل به پرونده‌های آنان بسیار مراقب باشند.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه این التزام به ورع برای همه ما بویژه آنهایی که با حقوق مردم سروکار دارند و بر کرسی مهم قضاوت نشسته‌اند، با اهمیت‌تر است، تاکید کرد: اگر قضات در رسیدگی به پرونده‌ها با در نظر گرفتن تمام ملاحظات قانونی و مستند رای بدهند، اکثر مراجعان ولو آنکه به نفع آنان رای صادر نشود، ناراضی نخواهند بود و رای صادره را راحت تر می پذیرند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه با اشاره به حدیثی از حضرت امام هادی(ع) گفت: امام هادی(ع) می‌فرمایند، «بر شما باد که پارسایی را پیشه خود قرار دهید. پارسایی روشی است که ما بدان پایبندیم و خدای متعال را با این روش می‌ستاییم. همین روش را از کسانی که خود را پیروان ما می‌دانند، می‌خواهیم و انتظار داریم، تا به این ترتیب ما (خاندان عصمت) را برای شفاعت به زحمت نیندازید».
وی در پایان افزود: اگر شیعه بخواهد همراه و همرنگ امامان معصومش باشد، آنان به نحو روشنی التزام به ورع و تقوا را توصیه و تبیین فرمودند.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف