بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
کارکنان دستگاه قضایی باید رفتار مناسب و حُسن خلق داشته باشند

مهمترین خصوصیات و لازمه فعالیت در دستگاه قضایی رفتار مناسب و حُسن خلق می باشد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق، رئیس دیوان عدالت اداری، در نطق پیش از دستور اولین حضورش در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) به ذکر حدیثی (إِنْ‏ أَحْسَنَ‏ الْحَسَنِ‏، الْخُلُقُ‏ الْحَسَنُ) از آن حضرت پرداخت و گفت: مهمترین حُسن ها اخلاق نیکو است و از مهمترین خصوصیات و لازمه فعالیت در دستگاه قضایی می باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه حجم زیاد پرونده ها و تعداد مراجعات در دستگاه قضایی، موجب افزایش خستگی کارمندان می شود، تاکید کرد: این حجم از کار نباید موجب بد رفتاری کارمندان با مراجعین باشد چرا که همان طور که قانون مهم است اخلاقیات هم مهم است و نباید موجبات نارضایتی مردم از دستگاه قضایی شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق مشارکت را لازمه مدیریت در دستگاه قضایی دانست و افزود: بدون همکاری و مشارکت همه پرسنل قضاییی و اداری امکان مدیریت وجود ندارد و باید مشکلات را جویا شد و راهکارهای مناسبی با همفکری و مشارکت برای آن اتخاذ کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان به تسریع در رسیدگی به پرونده های هیات عمومی تاکید کرد و گفت: خروجی جلسات هیات عمومی را باید طوری هدایت کنیم که در راه رضای خدا و حل مشکلات مردم باشد.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف