بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
تسریع در اصلاح قانون موجب حل مشکلات مردم می شود/ایجاد اتاق فکر با نخبگان و کار گروه های مشترک با سازمان ها

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق، رئیس دیوان عدالت اداری، در دیدار با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خواستار تسریع اصلاح قانون دیوان عدالت اداری در مجلس شورای اسلامی شد و گفت: امید است با اصلاح و تصویب این قانون، گامی مهم در برطرف کردن مشکلات مردم از سوی دیوان عدالت اداری صورت پذیرد.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق، دیوان عدالت اداری را یکی از افتخارات نظام اسلامی دانست و افزود: یازدهمین نفری هستم که در طول این چهل سال مسئولیت این نهاد انقلابی را بر عهده گرفتم، و تنها مرجعی است که برای رسیدگی به تظلمات مردم از قدرت و حاکمیت است.

رئیس دیوان عدالت اداری حل مشکلات مردم در کوتاه ترین زمان ممکن را از وظایف اصلی دیوانی دانست و گفت: در سند تحول قضایی که با نظر ریاست محترم قوه قضاییه تنظیم شده، هم آمده است که اساسا حل مشکلات مردم از وظایف دستگاه قضایی می باشد و دیوان عدالت اداری نیز از این قاعده مستثنی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق به ماده 10 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری که در آن صلاحیت و حدود اختیارات دیوان آمده است اشاره کرد و گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده 50 درصد توان خود را برای ماده 10 و 50 درصد دیگر را برای مطالعه و پژوهش به جهت جلوگیری از اطاله دادرسی و کاهش ورودی پرونده ها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بخش مهمی از اطاله دادرسی مربوط به تبادل لوایح با سازمان های مربوطه می باشد که زمان طولانی در پاسخگویی به لوایح و بی توجهی برخی سازمان ها به این موضوع، زمان رسیدگی را افزایش داده است.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان به ایجاد اتاق فکر با حضور نخبگان و تشکیل کار گروه های مشترک با سازمان ها و نهاد ها اشاره کرد و گفت: باید ساز و کاری ایجاد شود که مشکلات مردم توسط دستگاه های مربوطه و در خود دستگاه ها حل و فصل شود و نیازی به مراجعه به دیوان عدالت اداری نباشد که این مهم در برخی موارد نیاز به تصویب قانون جدید دارد و در برخی موارد نیز نیاز به اصلاح قوانین دارد.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف