بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
کاهش چشمگیر پرونده های مانده در شعب دیوان عدالت اداری

رئیس دیوان عدالت اداری به کاهش چشمگیر پرونده های مانده در شعب اشاره کرد و خبر از کاهش 13 درصدی پرونده های مانده در شعب داد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری، صبح امروز در نطق پیش از دستور جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، با اشاره به اینکه در سال گذشته با وجود بیماری کرونا و محدودیت هایی که از سوی ستاد ملی کرونا مبنی برنحوه حضور حداقلی کارمندان به همه دستگاه ها و سازمان ها ابلاغ شده بود، گفت: با وجود افزایش ورودی پرونده ها در سال گذشته نسبت به سال 1398، با برنامه عملیاتی و عمل جهادی قضات و کارمندان دیوان عدالت اداری، عملکرد  قابل دفاعی در رسیدگی به پرونده ها داشته ایم.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی به پرونده های وارده به شعب بدوی و تجدیدنظر اشاره کرد و گفت: تعداد پرونده‌های وارده به شعب بدوی در سال گذشته، 167 هزار و 612 فقره می باشد  و تعداد 177 هزار و 536 پرونده نیز در این شعب مختومه شده است. همچنین وارده های تجدیدنظر در سال گذشته  81 هزار و 17 پرونده می باشد که تعداد 82 هزار و 845 پرونده مختومه گردیده است که حاکی از تلاش و زحمات همکاران در شعب می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی تعداد پرونده های وارده به شعب اجرای احکام در سال گذشته را 11 هزار و 908 مورد دانست و افزود: تعداد 15 هزار و 989 پرونده در سال گذشته در شعب اجرای احکام مختومه شده است که این نشان از همکاری دستگاه ها در اجرای احکام دیوان عدالت اداری می باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری به کاهش چشمگیر پرونده‌های مانده نیز اشاره کرد و گفت: در پایان سال 98 در شعب بدوی 77 هزار و 286 پرونده مانده بود که این رقم در پایان سال 99 به 70 هزار و 779 پرونده رسید و موجودی پرونده‌ها در شعب بدوی 9 درصد کاهش یافت و در شعب تجدیدنظر نیز در حالی که در پایان سال 98 با 19 هزار و 775 پرونده مانده مواجه بودیم این تعداد پرونده در پایان سال 99 به 17 هزار و 45 پرونده رسید که نشان دهنده کاهش 13 درصدی موجودی پرونده هاست.

رئیس دیوان عدالت اداری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقض آراء در شعب تجدیدنظر گفت: در سال جاری باید با دقت و اهتمام بیشتر و با استفاده از سامانه ساعد (رای صحیح)، آراء متقن صادر شود و نقض آراء به حداقل ممکن برسد.

گفتنی است در سال گذشته با هدف رفع اطاله دادرسی در هیات عمومی، جلسات هفته ای دوبار در روزهای شنبه و سه شنبه به صورت آنلاین و الکترونیکی برگزار می گردد.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف