بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
حیات و شهادت سردار سلیمانی مایه خیر و برکت برای همگان بود

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حیات و شهادت سردار سلیمانی در حقیقت مایه خیر و برکت برای همگان بود و رسیدن به مقام شهادت در راه خدا اجر سالیان دراز جهاد و مقاومت این شهید سرافراز است.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری، در نشست علمی نقش دیوان عدالت اداری در تحقق عدالت و مبارزه با فساد اداری در پرتو اندیشه های شهید قاسم سلیمانی ضمن  تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به تقارن اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی با ایام دهه بصیرت و ولایت پذیری اشاره نموده و گفت: شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس حادثه دردناکی بود که آمریکا مرتکب شد و در تاریخ بزرگترین جنایت‌های فراموش نشدنی آمریکا علیه ملت ایران باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی گفت: یک سال از آسمانی شدن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می‌گذرد و در حالی‌ که دشمن گمان می‌کرد با ترور فرمانده غیور می‌تواند حاج قاسم و مکتب این شهید را به دست فراموشی بسپارد، اما سردار دلها زنده‌تر از همیشه در زندگی و یاد ملت ایران جاری است.

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه شهید سلیمانی سرداری بود که در این 40 سال هیچ گاه از مرکب جهاد پیاده نشد و تلاش و فداکاری او شبانه روزی بود، خاطرنشان کرد: خدمات این شهید بزرگوار در راستای تامین امنیت کشور و منطقه بویژه برای مردم عراق، سوریه، یمن، لبنان و افغانستان فراموش نشدنی است.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی شهید سلیمانی را تربیت شده مکتب امام و انقلاب دانست و گفت: جایگاه سردار سلیمانی با شهادت ایشان بهتر شناخته شد. تشییع پیکر مطهر ایشان و حضور ملی مردم در آن مراسم به یاد ماندنی جلوه‌های وحدت در کشور را به نمایان گذاشت.

وی تاکید کرد: حیات و شهادت سردار سلیمانی در حقیقت مایه خیر و برکت برای همگان بود و رسیدن به مقام شهادت در راه خدا اجر سالیان دراز جهاد و مقاومت این شهید سرافراز است.

در ادامه این نشست علمی که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی برگزار گردید، رضا فضل زرندی معاون قضایی در امور توسعه و مدیریت منابع با موضوع برقراری عدالت استخدامی و منع تبعیض در استخدام در رویه قضایی دیوان در جلسه حاضر شد و همین طور دکتر غلامرضا مولا بیگی معاون قضایی در امور نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری نیز با موضوع نقش قضایی و نظارتی دیوان عدالت اداری در برقراری عدالت اداری و پیشگیری از فساد اداری، دکتر مهدی دربین مدیرکل هیات های تخصصی و هیات عمومی با موضوع بررسی آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در برقراری عدالت اداری و مبارزه با فساد اداری، دکتر محمدحسن پیرزاده مدیرکل حقوقی و امور مجلس با موضوع نقش دیوان عدالت اداری در تضمین حقوق شهروندی در پرتو اندیشه های سردار سلیمانی، و دکتر محمد علی برومند زاده از روسای شعب دیوان با موضوع برقراری عدالت اداری و مبارزه با فساد در حوزه امور مالیاتی در رویه قضایی دیوان در این نشست حضور بهم رساندند.

گفتنی است سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور و رئیس بسیج قوه قضاییه، دکتر سهراب انبارکی مسئول بسیج حقوقدانان کشور، دکتر فیروز اصلانی، حقوقدان و عضو هیات علمی دانشگاه تهران در این نشست علمی حضور داشتند.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف