بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
انتقاد رئیس دیوان عدالت اداری از کاهش بودجه بخش قضا

رئیس دیوان عدالت اداری از کاهش قابل توجه بودجه سال 1392 نهادهای قضایی بویژه دیوان عدالت اداری در لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی به شدت انتقاد کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری از کاهش قابل توجه بودجه سال 1392 نهادهای قضایی بویژه دیوان عدالت اداری در لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی به شدت انتقاد کرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در آخرین جلسه هیات عمومی سال 91 دیوان گفت: برای سال 1392 نسبت به سال 1391به طور متوسط حدود 32 درصد بودجه قوه قضائیه کاهش یافته است که این کاهش بودجه شامل دیوان عدالت اداری نیز می‌شود.
وی افزود: شأن کار قضا اجل از آن است که با پول سنجیده شود ولی اینگونه نیست که به بودجه نیاز نداشته باشیم و باید متناسب با شرایط بودجه قوه قضائیه نیز افزایش یابد.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان این مطلب که کار قضا بر اساس قانون از امور حاکمیتی است که قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست، اذعان داشت: اینگونه نیست که بتوان با خصوصی کردن آن با کمترین هزینه، توقع بیشترین خدمات را داشته باشیم یا به تعبیری قیمت تمام شده خدمات را کاهش دهیم، چندانکه که فعالیت قضائی همانند کار در بخش کارگری نیز نیست که با مادیات در نظر گرفته شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: در حالی که دولت بودجه ریاست جمهوری را 85 درصد افزایش داده و احتمالا بخشی از آن را صرف امور غیرضروری خواهد کرد، بودجه نهادی مانند قوه قضائیه که وظیفه ارایه خدمت قضائی را به مردم دارد، کاهش قابل توجهی داده است.
وی در ادامه از برگزاری برخی همایش‌ها و جشن‌ها از سوی دولت انتقاد کرد و اذعان داشت: دولت در حالیکه که مدعی کمبود منابع و محدودیت مالی است، گاهی جشن‌ها و همایش‌هایی را برگزار می‌کند که اعتراض علما را نیز به همراه داشته  است، این چه اولویتی است که برای این امور بودجه هست ولی وقتی می‌خواهند برای نهادهای مهم کشور بودجه بدهند، مشکلات مطرح می‌شود.
به گفته رئیس دیوان عدالت اداری بودجه تنها دو بخش از قوه قضائیه یکی سازمان‌ زندان‌ها و دیگری پزشکی قانونی برای سال آتی افزایش نشان می‌دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در پایان با توجه به ایام پایانی سال جاری و فرارسیدن سال جدید، پیشاپیش سال 1392 را به همکاران تبریک گفت و برای آنان توفیق بیشتر در سال آینده را خواستار شد. 
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف