بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
فراخوان مقاله
بزرگداشت قاضي پيشکسوت ديوان عدالت اداري

به منظور ارج نهادن به مقام علمي و قضايي قاضي پيشکسوت ديوان عدالت اداري طي فراخواني مجموعه مقالات بزرگداشت وي تهيه و منتشر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري به پاس خدمات قضايي و سوابق علمي "سيد نصرالله صدرالحفاظي" ، مجموعه مقالات ارجنامه وي با عنوان "مروري بر پيشينه و تحولات دادرسي اداري ايران" با مشارکت ديوان عدالت اداري منتشر ميشود.  در اين فراخوان از اساتيد و پژوهشگران دعوت شده مقالات علمي خود را در چارچوب محورهاي اعلامي و بر اساس زمانبندي مقرر به نشاني کميته علمي ارجنامه ارسال نمايند.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری به پاس خدمات قضایی و سوابق علمی "سید نصرالله صدرالحفاظی" ، مجموعه مقالات ارجنامه وی با عنوان "مروری بر پیشینه و تحولات دادرسی اداری ایران" با مشارکت دیوان عدالت اداری منتشر میشود.  در این فراخوان از اساتید و پژوهشگران دعوت شده مقالات علمی خود را در چارچوب محورهای اعلامی و بر اساس زمانبندی مقرر به نشانی کمیته علمی ارجنامه ارسال نمایند.
دکتر سید نصرالله صدرالحفاظی در سال ۱۳۱۳ هجری شمسی در تهران چشم به جهان گشود. وی تحصیلات متوسطه خود را در  دبیرستان دارالفنون به پایان برد و در سال ۱۳۳۳ در رشته حقوق قضایی در دانشگاه تهران پذیرفته شد. پس از فارغ التحصیلی در رشته حقوق و موفقیت در آزمون قضاوت، دوران خدمت قضایی خود را آغاز کرد.
همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی و دغدغه تشکیل دیوان عدالت اداری، صدرالحفاظی به عنوان یکی از عناصر تاثیرگذار در تدوین لایحه «قانون دیوان عدالت اداری» مصوب ۱۳۶۰ مشارکت داشت.
با تأسیس دیوان عدالت اداری در سال ۱۳۶۱، قاضی صدرالحفاظی، نقش مهمی در تکامل این نهاد قضایی و شکل‌گیری رویه آن داشت؛ بگونه ای که نزدیک به دو دهه، بیشتر آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری توسط وی انشا می‌شد.
پس از بازنشستگی در سال ۱۳۷۹، بنا به نیاز و ضرورت، قاضی صدرالحفاظی به مدت ۱۰ سال تا سال ۱۳۸۹ به صورت افتخاری با دیوان عدالت اداری همکاری داشت.
آموزش هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان‌ها دولتی، تدریس در دانشکده های معتبر حقوق و نگارش کتاب مرجع « نظارت قضایی بر اعمال حکومت» از جمله فعالیت هایی است که در کارنامه درخشان وی به چشم می‌خورد.

محورهاي مقالات:

تاريخ دادرسي اداري در ايران
قانونگذاري در حوزه دادرسي اداري
مفهوم ، انواع و معيارهاي تفکيک دعاوي اداري
نقش تکنولوژي و سامانه هاي نوين در تحول دادرسي اداري
مباني دادرسي اداري در حقوق اساسي ايران
تشکيلات دادرسي اداري و مسائل آن
مطالعات مربوط به رويه قضائي ديوان عدالت اداري
دادگاه هاي اداري در نظام حقوقي ايران
آموزش دانشگاه و دادرسي اداري
موضوعات جديد در حقوق اداري

آغاز دريافت چکيده مقالات : پانزدهم آذر ماه 1399 ( سالروز تاسيس ديوان عدالت اداري )
آغاز دريافت مقالات : يکم بهمن ماه 1399
آخرين مهلت ارسال مقالات : يکم اسفند ماه 1399

مقالات ارسالي مطابق شيوه نامه مجله پژوهش هاي نوين حقوق اداري تنظيم گردد
نشاني ارسال مقالات : sadr.memorial@gmail.com

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف