بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری:
باید قدردان و شاکر نعمت ولایت بود

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری و فرمایشات معظم‌له در دیدار با مردم غیور و انقلابی آذربایجان گره‌هایی از مشکلات داخلی و خارجی گشود که باید قدردان و شاکر این نعمت بود.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری و فرمایشات معظم‌له در دیدار با مردم غیور و انقلابی آذربایجان گره‌هایی از مشکلات داخلی و خارجی گشود که باید قدردان و شاکر این نعمت بود.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه روز سی بهمن هیات عمومی افزود: جایگاه منیع و اثرگذار ولایت فقیه در خصوص تبیین نقشه راه و خطوط لازم‌الرعایه در حکومت بویژه در مراحل حساس، جایگاهی است که در هیچ یک از نظام‌های غیرولایی در دنیای کنونی نمی‌توان مشابه آن را یافت.
وی افزود: فرمایشات مقتدرانه و همراه با عزت و جامع‌نگری ایشان در مسایل خارجی بویژه در ارتباط با مذاکره با آمریکا و مساله هسته‌ای، نکات بسیار ارزشمند و راهگشایی بود که تبیین‌کننده سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی است. همچنین مهم‌تر از آن سخنان حکیمانه، مشفقانه و هدایتگرانه ایشان در امور داخلی و قضایای اخیر بود.
رئیس دیوان عدالت اداری چنین اظهاراتی را بیان‌کننده جایگاه رفیع و بی‌بدیل ولایت فقیه در وقایع مختلف و مسایل و پیچ و خم‌هایی که در جامعه ایجاد می‌شود، دانست و اظهار داشت: به واسطه این نعمت الهی شاکر و سپاسگزار ذات اقدس احدیت هستیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اینکه با ولایت فقیه هیچ کاری در اداره امور کشور به بن بست نمی‌رسد، گفت: سکان حرکت در نظام اسلامی ایران به دست ولی فقیهی است که واجد صلاحیت‌هایی که ائمه معصومین(ع) آن را بیان فرمودند، است و ما باید قدر این نعمت را بدانیم و بر آن شاکر باشیم.
وی ادامه داد: شکر این نعمت نیز تنها به زبان نیست که انسان بگوید «من ارادت دارم» یا «مخلصم» و از این تعابیر. شکر این نعمت، تبعیت از رهبری و ولایت فقیه در عمل است و اینکه ارشادات و فرمایشات ایشان را سرمشق عمل خود قرار دهیم.
وی همچنین با اشاره به فرمایشی از رسول گرامی اسلام(ص) به نقل از بحارالانوار اظهار داشت:پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند، «هیچ هدیه‌ای از یک مسلمان به برادر دیگرش بالاتر از سخن حکیمانه‌ای نیست که به واسطه آن سخن حکیمانه، خداوند بر هدایت او بیفزاید و او را از افتادن به ورطه هلاکت باز دارد».
رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: امروز روزی است که جامع‌نگری رهبری در مسایل مختلف خود را نشان داده‌است، اگر همه قشرها و مسوولان گوش به فرمان باشند و بر اساس خطوطی که ایشان تبیین فرمودند، قدم بردارند، تمام مسایل حل خواهد شد، زیرا به هر حال اشراف ایشان به مسائل از همه ما بیشتر است.
وی تصریح کرد: وقتی ایشان تشریح کردند، بهانه‌ای نباید آورد و باید پایبندی به ولایت فقیه را در عمل نشان داد. به عبارت دیگر، دولتمردان در قوه مجریه، نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و همه آنهایی که در قوه قضائیه حضور دارند، باید در مسیر تبیین شده، عمل کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: از صدر اسلام تا امروز هرجا که قرار بود اصل ولایت فقیه تبلور یابد، دشمنان با آن به مبارزه برمی‌خواستند و مانع می‌شدند. طی نخسین سال‌ انقلاب اسلامی نیز وقتی در قانون اساسی اصل مترقی ولایت فقیه مطرح شد، در مخالفت با آن مقالات بی‌شمار نوشتند و سخنرانی‌های فراوانی کردند اما حضرت امام خمینی(ره) مقابل ایشان ایستادند و بر آن پافشاری کردند. همچنان نیز دشمن با گذشت سی و چهار سال از انقلاب اسلامی تلاش می‌کند که اگر بتواند این جایگاه رفیع را از بین ببرد و اگر نتواند آن را کم‌رنگ کند.
وی در ادامه با بیان اینکه قانون باید برای همه ملاک و معیار باشد، ادامه داد: در شعار بر این مساله بسیار اصرار می‌ورزیم، در حالی که بخش عمده مشکلات به عدم تعهد و التزام به قانون برمی‌گردد، تجربه نشان می‌دهد که با رعایت قانون و انجام آن بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف