طی مراسمی با حضور رئیس دیوان عدالت اداری و مسوولان اجرایی و قضائی استان فارس
چهاردهمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در شیراز گشایش یافت

چهاردهمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان فارس طی مراسمی با حضور رئیس و مدیران دیوان عدالت اداری و همچنین جمعی از مدیران و مسوولان اجرایی و قضائی استان در شهر شیراز راه‌اندازی شد.

چهاردهمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان فارس طی مراسمی با حضور رئیس و مدیران دیوان عدالت اداری و همچنین جمعی از مدیران و مسوولان اجرایی و قضائی استان در شهر شیراز راه‌اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه افتتاح این دفتر نمایندگی اظهار داشت: اینکه بگوییم حضور ناظران باعث می‌شود مدیران در انجام کارهای خود موفق نباشند، درست نیست و ما باید حضور آنان را در کنار مدیران داشته باشیم.
رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر ارتقای سطح سلامت اداری در شأن و شخصیت نظام جمهوری اسلامی، گفت: مدیران دستگاه‌ها باید توجه بیشتری به حیطه اختیارات خود داشته باشند.
وی افزود: اگر یک مدیر سالم کار کند به طور حتم زیرمجموعه آن نیز تلاش می‌کنند به صورت سالم کار کنند، البته باید به این مورد نیز توجه داشت که هیچ  مدیری از روی عمد تخلف نمی‌کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه تصریح کرد: اگر نظارت را دخالت فرض کنیم، ممکن است سدی در مقابل مدیریت قرار گیرد، ناظر حق دخالت ندارد بلکه باید به عنوان چشم، وضعیت را منتقل کند.
وی با اشاره به اینکه مهمترین مسئله در مدیریت نوع عملکرد است، گفت: اگر مدیری در چارچوب قوانین و مقررات عمل نکند و به دلخواه خود رفتار کند به طور حتم با حضور ناظران و دستگاه‌های نظارتی مواجه می‌شود.
به گفته رئیس دیوان عدالت اداری، مهمترین اولویت یک مدیر آشنایی کامل با مقررات و قوانین کار خود است و چنانچه یک مدیر اشراف لازم به فعالیت خود نداشته باشد با مشکل مواجه می‌شود.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه ارائه آموزش‌های لازم از اولویت کارهای استانداران برای مدیران هر استان است، ادامه داد: آموزش مدیران باید در اولویت کارها قرار داشته باشد و این وظیفه استانداران است که ارتقای بخش مدیریتی خود را در دستور کار قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری همچنین افزود: هماهنگی میان دستگاه‌های قضایی و مدیران اجرایی باید وجود داشته باشد تا از این طریق بتوانیم شاهد رفع مشکلات مردم باشیم.
وی در ادامه با بیان این مطلب که آمار شکایت و تشکیل پرونده در دیوان عدالت اداری از استان فارس در 10 ماه گذشته نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش شکایات را داشته است، گفت: پرونده‌های وارده به دیوان عدالت اداری در 10 ماه سال گذشته از استان فارس 2 هزار و 338 مورد بوده که امیدواریم این روند کاهشی ادامه یابد.
رئیس دیوان عدالت اداری کشور اضافه کرد: به صورت کلی هر ساله شاهد افزایش ورودی پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری هستیم.
حجت الاسلام محمد جعفر منتظری تاکید کرد: علاوه بر سوء عملکرد برخی مدیران، مباحث سیاسی اقتصادی و اجتماعی از جمله دلایلی است که باعث افزایش ورودی پرونده ها به دیوان می شود که البته در این میان مدیران نیز باید توجهی ویژه به اجرای قوانین داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه تعدد در قوانین در برخی مواقع باعث بروز تخلف می شود، اظهار داشت: همچنین مدیران باید احاطه کاملی بر قوانین و مقررات داشته باشند زیرا نداشتن شناخت کامل مدیران از قوانین و مقررات در برخی موارد موجب بروز تخلف شده است.

گزارش تصویری مراسم افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان فارس
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف