پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری در مراسم هفته قوه قضاییه:
خدمت به مردم و برآوردن حوائج آنها علاوه بر تکلیف دینی، یک وظیفه اداری در دیوان عدالت اداری است

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی در مراسم هفته قوه قضاییه گفت: خدمت به مردم و برآوردن حوائج آنها علاوه بر تکلیف دینی، در دیوان عدالت اداری یک وظیفه اداری و استخدامی است.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نشست صمیمانه‌ای که بمناسبت هفته قوه قضاییه به اتفاق معاونان، با مدیران و کارکنان دیوان عدالت داشت، به ذکر احادیثی درباره خدمت به مردم و گشودن گره از کار آنان از کتاب شریف اصول کافی پرداخت. وی یکی از این احادیث را اینگونه قرائت کرد:

"مـُحـَمَّدُ بـْنُ يـَحْيَی عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنْ عَلِيِّ بْنِ الْحَكَمِ عَنْ مَالِكِ بْنِ عَطِيَّةَ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلی الله علیه و آله و سلم أَحَبُّ الْأَعْمَالِ إِلَی اللَّهِ سُرُورٌ [ الَّذِی ] تُدْخِلُهُ عَلَی الْمُؤْمِنِ تَطْرُدُ عَنْهُ جَوْعَتَهُ أَوْ تَكْشِفُ عَنْهُ كُرْبَتَهُ

رسول خدا صل علی علیه و آله و سلم فرمود: محبوب‌ترين اعمال نزد خدا سروری است که به مؤمنی رسانی: گرسنگی او را بزدایی يا گرفتاری او را برداری."

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، در مورد رفع حوائج مردم، به ذکر حدیثی دیگر پرداخت و آن را اینگونه نقل کرد:

"مُحَمَّدُ بْنُ يَحْيَی عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ عِيسَی عَنِ الْحَسَنِ بْنِ عَلِيٍّ عَنْ بَكَّارِ بْنِ كَرْدَمٍ عَنِ الْمُفَضَّلِ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ قَالَ لِی يَا مُفَضَّلُ اسْمَعْ مَا أَقُولُ لَكَ وَ اعْلَمْ أَنَّهُ الْحَقُّ وَ افـْعـَلْهُ وَ أَخـْبِرْ بِهِ عِلْيَةَ إِخْوَانِكَ قُلْتُ جُعِلْتُ فِدَاكَ وَ مَا عِلْيَةُ إِخْوَانِی قَالَ الرَّاغِبُونَ فِی قَضَاءِ حَوَائِجِ إِخْوَانِهِمْ قَالَ ثُمَّ قَالَ وَ مَنْ قَضَی لِأَخِيهِ الْمُؤْمِنِ حَاجَةً قَضَی اللَّهُ عَزَّ وَ جـَلَّ لَهُ يـَوْمَ الْقـِيـَامـَةِ مـِائَةَ أَلْفِ حـَاجـَةٍ مـِنْ ذَلِكَ أَوَّلُهَا الْجَنَّةُ وَ مِنْ ذَلِكَ أَنْ يُدْخِلَ قَرَابَتَهُ وَ مَعَارِفَهُ وَ إِخْوَانَهُ الْجَنَّةَ بَعْدَ أَنْ لَا يَكُونُوا نُصَّاباً وَ كَانَ الْمُفَضَّلُ إِذَا سَأَلَ الْحَاجَةَ أَخاً مِنْ إِخْوَانِهِ قَالَ لَهُ أَ مَا تَشْتَهِی أَنْ تَكُونَ مِنْ عِلْيَةِ الْإِخْوَانِ

فضل گويد: امام صادق علیه السلام به من فرمود: ای مفضل! آن چه به تو می‌گويم بشنو و بدان که حق است و انجام ده و به برادران بزرگوارت خبر ده، عرض کردم: برادر بزرگوارم کيانند؟ فرمود: کسانی که در روا ساختن حوائج برادران خود رغبت دارند، سپس فرمود: هرکس يک حاجت برادر مؤمن خود را روا کند، خدای روز قيامت صدهزار حاجت او را روا کند، که نخستين آن بهشت باشد و ديگرش اين که خويشان و آشنايان و برادرانش را اگر ناصبی نباشد به بهشت برد، و رسم مفضل اين بود که چون يکی از برادرانش درخواست حاجتی می‌کرد، به او می‌گفت: آيا نمی‌خواهی که از برادران بزرگوار باشی؟"

رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه این نشست حدیثی درباره پاداش خدمت کنندگان به مردم را از کتاب شریف اصول کافی اینگونه قرائت کرد:

"عـَنْ أَحـْمـَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنْ مُعَمَّرِ بْنِ خَلَّادٍ قَالَ سَمِعْتُ أَبَا الْحَسَنِ علیه السلام يَقُولُ إِنَّ لِلَّهِ عِبَاداً فـِی الْأَرْضِ يـَسـْعـَوْنَ فـِی حـَوَائِجِ النَّاسِ هـُمُ الْآمِنُونَ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَ مَنْ أَدْخَلَ عَلَی مُؤْمِنٍ سُرُوراً فَرَّحَ اللَّهُ قَلْبَهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ

حضرت ابوالحسن علیه السلام فرمود: همانا از برای خدا در زمين بندگانی است که برای حوائج مردم کوشش می‌کنند، اینها روز قيامت در امانند، و هر که به مؤمنی شادی رساند، خدا روز قيامت دلش را شاد سازد."

وی پس از ذکر احادیث یاد شده، با الهام گرفتن از آنها تصریح کرد: خدمت به مردم و برآوردن حوائج آنها علاوه بر تکلیف دینی، در دیوان عدالت اداری یک وظیفه اداری و استخدامی است.

رئیس دیوان عدالت اداری سپس با تشکر از مدیران و کارکنان دیوان عدالت خواهان برخورد کریمانه ایشان با ارباب رجوع در جریان رسیدگی‌ها و دادرسی‌ها شد و تکریم ارباب رجوع را  ضامن رضایت حداکثری مراجعان از روند رسیدگی در دیوان عدالت دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی اظهار امیدواری کرد رابطه مدیران و کارکنانِ دیوان عدالت رابطه‌ای دوسویه و صمیمانه باشد تا در پرتو آن ماموریت ها و وظایف دیوان به بهترین وجه ممکن انجام شود.

رئیس دیوان عدالت اداری، شرط تحقق اهداف سازمانی را مشارکت حداکثریِ کارکنان و مدیران دانست و توجه به دیدگاه ها و پیشنهادات عملی، مناسب و موثر کارکنان را خواستار شد.

در ادامه نشست صمیمانه رئیس دیوان عدالت اداری با مدیران و کارکنان دیوان، حاضران به ارائه پرسشها، پیشنهادات و دیدگاه های خود درباره امور دیوان عدالت پرداختند که ریاست و معاونین دیوان بویژه معاون توسعه و مدیریت منابع  به پرسش های مطرح شده، پاسخ دادند.

 

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف