بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
امام راحل(ره) ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام را احیا کرد

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در دورانی که تصور میشد اسلام دینی فردی است، امام راحل (ره) به صحنه آمد و ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام را احیا کرد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور هیات عمومی در آستانه سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و سالگرد قیام پانزدهم خرداد، ضمن گرامیداشت این مناسبت مهم به تشریح ابعادی از قیام بنیانگذار جمهوری اسلامی پرداخت.

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: یکی از مهمترین ابعاد قیام امام راحل (ره) شاخص شدن ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام بود. در زمانی که طی قرون متمادی این تصور شکل گرفته بود که اسلام دینی فردی و صرفا برای اقامه واجبات و ترک محرمات از سوی افراد است، ایشان به صحنه آمد و ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام را احیا کرد.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی افزود: البته مقدمه احیای ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام در قیام امام راحل (ره) توجه به معنویات بود. ایشان همه اقدامات بعدی خود را بر پایه و اساس معنویات بنا نهاد و این موضوع به طور مکرر در سخنان و مطالب ایشان منعکس است.

وی با قرائت بخشی از نخستین سند تاریخی به دست آمده از امام راحل (ره) که مربوط به 78 سال قبل است و نامه ای است که به خواست موسس کتابخانه وزیری از یزد نوشته شده است به تشریح ابعاد مختلف تاثیر معنویت بر حیات سیاسی، اجتماعی و فردی مسلمانان پرداخت و گفت:پایه های اصلی مبارزه حضرت امام (ره) بر تاکید بر معنویات استوار بود و این تاکید در همه جای مطالب برجای مانده از ایشان مشهود است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: همه مشکلات امروز جوامع بشری به دلیل دوری از معنویات است و اگر معنویات تقویت شود، به قول امام راحل (ره) انسان اصلاح می شود و اصلاح انسان به اصلاح جامعه خواهد انجامید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که همه بتوانند از چشمه معنویات امام راحل (ره) بهره ببرند.
 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف