بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی:
ایجاد دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری به منظور رعایت حقوق شهروندی است

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی ایجاد دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در این استان را به منظور رعایت حقوق شهروندان و اداراتی دانست که با این نهاد قضائی سروکار دارند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی ایجاد دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در این استان را به منظور رعایت حقوق شهروندان و اداراتی دانست که با  این نهاد قضائی سروکار دارند.
 به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا شریفی در آستانه افتتاح این دفتر که قرار است مورخ یک شنبه هشتم بهمن ماه در محل دادگستری مرکز استان در شهر تبریز افتتاح شود، گفت: این وجود این دفتر در استان امکانی است که به واسطه آن مردم می توانند اعتراضات و شکایاتی را که از ادرات اجرائی استان دارند از طریق آن در دیوان عدالت اداری مطرح کنند.
وی افزود: آنان همچنین از طریق این دفترمی توانند پروند خود را نیز پی گیری نمایند و این اقدامی بود که در جهت رعایت حقوق شهروندی در این استان صورت پذیرفت   .
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی در خصوص مشکلاتی که در حال حاضر برای مراجعه به دیوان عدالت اداری وجود دارد که پس از افتتاح این دفتر مرتفع خواهد شد گفت: قبل از این اگر کسی با دیوان عدالت کاری داشت باید چند روز مرخصی می گرفت یا چند روز کارش را رها می کرد و به تهران مراجعه می کرد که ممکن بود برای ارائه یک شکایت ساده چند روز و چند ساعت معطل می شد ولی با افتتاح این دفتر در استان مردم می توانند به راحتی شکایات خود را به دفتر دیوان در این مرکز ارائه داده و از همین جا هم پی گیر روند پروند خود باشند .
حجت الاسلام شریفی در ادامه به افزایش پرونده ها با دسترسی آسان به دفتر دیوان عدالت اداری اشاره کرده و گفت : ما قبلا در برخی مناطق صعب العبور دادگاه نداشتیم پرونده هایی که به مرکز شهرستان ها ارجاع می شد بسیار کم بودند ولی وقتی در این مناطق دادگاه ایجاد کردیم تعداد پرونده های قابل رسیدگی در این دادگاه ها چندین برابر شدند و این نشان دهنده این است که اگر دسترسی آسان به مراکز قضائی وجود نداشته باشند در بسیاری مواقع مردم از حق و حقوق خود به اجبار دست می کشند و بنابراین انتظار مردم انتظار دارند که در همه جا امکان دسترسی آسان به مراجع قضایی وجود داشته باشد. در مورد دفتر دیوان عدالت اداری هم قطعاً به همین شکل خواهد بود.بی تردید با ایجاد دفاتر نمایندگی دیوان میزان مراجعات و شکایات وبه تبع آن تعداد پرونده ها افزایش خواهد داشت و این حق مردم است که از این امکان که قبلاً نبوده و امروز وجود دارد، استفاده  کنند و به حق و حقوق خود برسند .
رئیس کل دادگستری استان در خصوص تعامل ادارات اجرائی با این دفتر نیز گفت: قطعاً برای این ادارات نیز بسیار خوب خواهد بود چراکه برای آنان نیز مراجعه به دیوان عدالت در شهر تهران موجب صرف هزینه و وقت بوده و با ایجاد این دفتر، این هزینه ها و صرف زمان به حداقل خواهد رسید .

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف