پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
معاون نظارت و بازرسی در مراسم تقدیر از کارکنان نمونه دیوان عدالت اداری:
اصلاح موادی از قانون منجر به کاهش اطاله دادرسی می شود

دکتر مولا بیگی در مراسم تقدیر از کارکنان نمونه دیوان عدالت اداری: اصلاح موادی از قانون را منجر به کاهش اطاله دادرسی و جلوگیری از افزایش ورودی پرونده ها به دیوان دانست.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، دکتر غلامرضا مولا بیگی، معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری، در مراسم تقدیر از کارکنان نمونه دیوان، اطاله دادرسی را از مهمترین مشکلات دستگاه قضایی خواند و گفت: دیوان عدالت اداری در طی سه سال گذشته تلاش خود را کرده است تا از اطاله دادرسی جلوگیری کند و با توجه به اینکه میزان ورودی پرونده ها به دیوان سالانه در حال افزایش می باشد اما با تدابیر و پیگیری رییس و همکاران محترم دیوان عدالت اداری سرعت رسیدگی در دیوان افزایش پیدا کرده است.

دکتر مولا بیگی اصلاح موادی از قانون را منجر به کاهش اطاله دادرسی و جلوگیری از افزایش ورودی پرونده ها به دیوان دانست و افزود: طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی و پیگیری می باشد که امیدواریم با تصویب این قانون، گام اساسی در راستای کاهش اطاله دادرسی در دیوان عدالت اداری برداشته شود.

معاونت نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری به آمار کاهش اطاله دادرسی در مقایسه با دو سال گذشته در دیوان اشاره کرد و گفت: متوسط زمان رسیدگی در شعب بدوی در سال 96 ، 242 روز بوده است که در شش ماه اول سال 98 با کاهشی چشمگیر متوسط زمان رسیدگی به 142 روز رسیده است که 100 روز کاهش پیدا کرده است. همچنین در شعب تجدیدنظر مدت زمان رسیدگی در سال 96 ، 187 روز بوده است که این رقم در شش ماه اول سال 98 به 123 روز رسیده است که نسبت به دو سال گذشته 64 روز کاهش پیدا کرده است. بنابراین متوسط زمان رسیدگی در شعب بدوی دیوان عدالت اداری کمتر از 5 ماه و در شعب تجدیدنظر حدود چهار ماه می باشد.

وی افزود: در هشت ماهه اول سال 97 تعداد 95 هزار فقره پرونده به شعب بدوی دیوان عدالت اداری وارد شده است و در مقابل تعداد 105 هزار پرونده  مختومه شده است که تعداد 10 هزار پرونده بیشتر از وارده مختومه شده است. در شعب تجدیدنظر نیز در هشت ماهه نخست سال 97 تعداد 57 هزار و 141 فقره پرونده وارد شده است و تعداد 57 هزار و 681 پرونده نیز مختومه شده است. همچنین در همین مدت تعداد 8 هزار و 136 فقره پرونده به اجرای احکام وارد شده است و تعداد 8 هزار و 716 فقره پرونده نیز مختومه شده است .

معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری با اشاره به افزایش ورودی پرونده ها در سال جاری، گفت: در هشت ماهه اول سال 98 تعداد 102 هزار و 460 فقره پرونده به شعب بدوی دیوان عدالت اداری وارد شده است و در مقابل تعداد 111 هزار پرونده  مختومه شده است که  در حدود 10 هزار پرونده بیشتر از وارده مختومه شده است. در شعب تجدیدنظر نیز در هشت ماهه نخست سال 98 تعداد 55 هزار و 744 فقره پرونده وارد شده است و تعداد 60 هزار و 780 پرونده  مختومه شده است که بیش از 5 هزار پرونده بیشتر از وارده مختومه شده است. همچنین در همین مدت تعداد 10هزار و 412 فقره پرونده به اجرای احکام وارد شده است و تعداد 8 هزار و 993 فقره پرونده نیز مختومه شده است .

دکتر مولا بیگی با توجه به شرایط اقتصادی و شعار سال و همچنین نقش دستگاه قضایی در تحقق شعار سال گفت: در پرونده هایی که تشخیص داده می شود که مرتبط با حوزه تولید، کسب و کار می باشد باید از اطاله دادرسی جلوگیری شود و پرونده هر چه سریعتر بررسی شود و تصمیم درست اتخاذ شود تا از تعطیل شدن کار گاه ها و بیکارای کارگران جلوگیری گردد.

معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری، نظارت الکترونیکی، بازرسی از دفاتر و ارزیابی عملکرد سالیانه کارکنان را مبنای انتخاب کارمند نمونه دانست و افزود: 76 درصد کارکنان در سطح عالی هستند و مابقی نیز در سطح خوب می باشند، و این اثر بخشی نشان از تداوم مدیریت صحیح می باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از همکاران قضایی و اداری، آقایان غلامحسین خراسانی، محمد علی برومند زاده، محمد حسن نژادی، مهرداد امانی، صادق نجار فیروز جایی، قاسم صفری، مهدی یوسفی و خانم ها، فاطمه فتاحی، ملیحه خیرالشکوه، سکینه هاشمی و زهرا علیپور به عنوان کارمند نمونه در سال 97 تقدیر شد.

 

 

 

 

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف