پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
توصیه رسول اکرم(ص) به عمار، شاخص پیروی از ولایت است

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 19 دیماه سال 1356 شهر قم، اقدام طلاب حوزه علمیه و مردم بیدار قم را در صیانت از حریم مرجعیت، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست که پس از یک سال با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ثمر رسید.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 19 دیماه سال 1356 شهر قم، اقدام طلاب حوزه علمیه و مردم بیدار قم را در صیانت از حریم مرجعیت، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست که پس از یک سال با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ثمر رسید.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه 18 دی ماه هیات عمومی گفت: برای شهیدانی که در مخالفت با مقاله‌ای که عناصر ساواک در مطبوعات آن روز علیه مرجعیت و حضرت امام خمینی(ره)، خون پاکشان زمین شهر قم را رنگین کرد، از بارگاه الهی علو درجه را خواهانیم.
وی با اشاره به حدیثی از حضرت رسول اکرم(ص) اظهار داشت: حضرت رسول اکرم(ص) در فرمایشی به عمار، که هشداری برای همه مسلمانان است، می‌فرماید، «ای عمار! پس از من در جهان اسلام حوادثی از فتنه اتفاق می‌افتد، وقتی در جریان این فتنه‌ها قرار گرفتی، مراقب باش و مسیرت را مسیر علی(ع) قرار بده و از علی بن ابی‌طالب(ع) و حزب او پیروی کن. بدان که اگر می‌خواهی در جریان فتنه، مسیر حق را پیدا کنی، علی(ع) با حق و حق با علی(ع) است. ای عمار! تو در این مسیر با دو گروه به مبارزه برخواهی خواست، گروه اول: بیعت‌شکنان و گروه دوم، ستمکاران. پس از آن تو به دست یک گروه سرکش کشته می‌شوی».
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه این وقایع منحصر به زمان حضرت امیرالمومنین علی(ع) نیست، ادامه داد: همان ملاک و معیاری که پیامبر اکرم(ص) برای عمار مشخص کردند، برای ما نیز در عصر حاضر شاخص پیروی از ولایت است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه اظهارات خود به یادآوری ماجرای 17 دیماه سال 1314 و اقدام رضاخان در هتک حرمت زنان مسلمان پرداخت و گفت: در این روز رضاخان، عامل دست نشانده انگلیس در کشور مسلمان شیعه ولایی با اقدام به کشف حجاب، الگوی استعماری انگلیس را در کشور اجرایی کرد.
وی افزود: حجاب از ضروریات دین است و شارع مقدس اسلام از این رهگذر برای بانوان و صنف زنان حرمت خاصی به عنوان نوامیس مسلمانان قائل است حال آنکه این عامل انگلیس، به مبارزه و مخالفت با نص صریح قرآن برخواست و با کشف حجات تلاش کرد تا آنان را به اسارت بکشاند.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف