پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
دعوت رئیس دیوان عدالت اداری از سیاستمداران و مسوولان امور فرهنگی به رعایت ارزش‌های اخلاقی

رئیس دیوان عدالت اداری دست‌اندرکاران امور سیاسی و فرهنگی کشور را به همدلی، رفق و رعایت ارزش‌های اخلاقی دعوت کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری دست‌اندرکاران امور سیاسی و فرهنگی کشور را به همدلی، رفق و رعایت ارزش‌های اخلاقی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه 27 آبان ماه هیات عمومی گفت: احترام به یگدیگر، پرهیز از برخورد تهاجمی و رعایت قواعد در امر به معروف و نهی از منکر آن چیزی است که امروز در جامعه شدیدا به آن نیاز داریم ولی متاسفانه عملا شاهدیم که به آن توجه چندانی نمی‌شود.
وی افزود: با مروری بر سخن‌ها و نوشتارهایی که در مطبوعات منتشر می‌شود، می‌توانیم آسیبی را که از این رهگذر به فرهنگ ما وارد می‌شود، ملاحظه کنیم و متاسفانه این آسیب از سوی کسانی است که خود را داعیه‌دار فرهنگسازی در جامعه می‌دانند.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به این مطلب که در صدد بیان مصادیق در این ارتباط نیست، تصریح کرد: برخی نامه‌پراکنی‌ها، سخنرانی‌هایی که در منابر صورت می‌گیرد و خبرهایی که در مطبوعات منتشر می‌شود از مصادیق حمله‌ به دیگران و بخل نسبت به هم و برخلاف آنچیزی است که به عنوان فرهنگ دینی برای ما تبیین و تشریح شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه با اشاره به حدیثی از امام محمد باقر(ع) در این ارتباط ادامه داد: کلینی در کافی به نقل از امام محمد باقر(ع) آورده است، «برای یاران و دوستان خود ارزش قایل شوید، آنان را بزرگ بدارید و به آنها احترام بگذارید، به یکدیگر حمله نکنید و ضرر نرسانید، حسادت نکنید و از اینکه بخل داشته باشید، بپرهیزید و همگی جمع شوید و جزء بندگان خالص خدا باشید».
وی در پایان اضافه کرد: امیدواریم در جامعه اسلامی ایران که افتخارمان وابستگی به خاندان عصمت و طهارت است به آموزه‌های اینچنینی که در فرهنگمان موجود است، توجه ویژه شود و عاملین به این دستورات حیاتبخش باشیم.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف