پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
کارگزاران در نظام اسلامی با عمل به قانون و شرع، زمینه‌ساز تحقق عدالت جهانی خواهند بود

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: اگر کارگزاران دولت جمهوری اسلامی به وظایفشان آنگونه که در قانون اساسی، شرع مقدس اسلام و سایر قوانین آمده است، عمل کنند، نظامی مقتدر، بی‌بدیل و زمینه‌ساز برای تحقق عدالت جهانی اسلام خواهیم داشت.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: اگر کارگزاران دولت جمهوری اسلامی به وظایفشان آنگونه که در قانون اساسی، شرع مقدس اسلام و سایر قوانین آمده است، عمل کنند، نظامی مقتدر، بی‌بدیل و زمینه‌ساز برای تحقق عدالت جهانی اسلام خواهیم داشت.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری در جلسه مدیران اجرایی و قضایی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز خدمتگزاری در جمهوری اسلامی بزرگترین افتخار است و دقت و تلاش در انجام درست وظایف محوله، نوعی شکرگذاری و پاسداشت این افتخار به شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه پایبندی به قانون موجب ارتقای سلامت نظام اداری می‌شود، افزود: افراد در نظام اداری، هرچه دارای مسوولیت بیشتر و مقام بالاتری باشند، باید التزامشان به قانون نیز بیشتر شود.
رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: قانونمداری مدیران، شاخصی برای سنجش عملکرد آنان بوده و آرای دیوان عدالت اداری نیز آیینه‌ای است که آنان می‌توانند، سطح پایبندی مجموعه دستگاه خود را به قانون در آن رصد و ملاحظه کنند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به افزایش آمار شکایات از دستگاه‌های اجرایی به دیوان عدالت اداری به مدیران توصیه کرد: با قانونگرایی بیش از پیش و توجه به موضوعاتی که موجب افزایش آمار شکایت از دستگاه‌های دولتی شده است، اهتمام خود را برای جلوگیری از روند افزایش شکایات به کار بندند.
به گفته وی طی هشت ماهه نخست سال جاری شکایات مردمی از دستگاه‌های اجرایی ثبت شده در دیوان عدالت اداری نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد افزایش یافته است.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در استان خراسان جنوبی نیز ما شاهد افزایش تعداد شکایات از دستگاه‌های اجرایی هستیم که آمار آن با جزئیات تعداد شکایات از هر دستگاه و بر اساس موضوع در اختیار مدیران ارشد استان قرار خواهد گرفت تا ضمن آسیب شناسی از مشکلات منجر به تشکیل پرونده بتوانند مقدمات اصلاح امور را فراهم آورند.
وی در ادامه ضمن بیان این مطلب که با بازگشایی دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در بیرجند و دسترسی آسان‌تر مردم به این مرجع قضایی شاهد افزایش مراجعات از این استان خواهیم بود، تصریح کرد: البته بر اساس قانون وظیفه ما ایجاد تسهیل در دستیابی مردم به مراجع قضایی است، که از این حیث خرسندیم اما همین اقدام هم تعداد پرونده‌های وارده به دیوان را افزایش می‌دهد و هم مسوولیت مدیران و مسوولان اجرایی را بیشتر می‌کند تا به مراقبت بیشتری در اجرای قانون بپردازند.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد که با افزایش تعامل مدیران اجرایی با دیوان عدالت اداری و همچنین تقویت بخش حقوقی دستگاه‌های اجرایی به منظور پاسخگویی بهتر و سریعتر شاهد صیانت بیشتر از حقوق بیت‌المال نسبت به قبل باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری تاکید کرد: دیوان عدالت اداری آماده هرگونه تعاملی با دستگاه‌های اجرایی در جهت استقرار قانونمداری بیشتر در کشور است.
همچنین رئیس دیوان عدالت اداری و رئیس شورای دستگاه‌های نظارتی کشور پس از شرکت در جلسه مدیران قضایی و اجرایی استان در نشستی با اعضای شورای دستگاه‌های نظارتی استان خراسان جنوبی حضور یافت.
وی در این نشست ضمن استماع گزارش اقدامات انجام شده از سوی شورای دستگاه‌های نظارتی استان، بر اهمیت این شورا و نقش آن در نظارت بر حسن انجام امور تاکید و رهنمودهای لازم را ارایه نمود.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف