اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ *** مقام معظم رهبری : اوّلین آمر به‌ معروف هم خود ذات مقدّس پروردگار است که میفرماید: اِنَّ اللهَ یَأمُرُ بِالعَدلِ وَ الاِحسانِ وَ ایتآئِ ذِی‌القُربی وَ یَنهی عَنِ الفَحشآءِ وَ المُنکَرِ وَ البَغی.
معاون قضایی در امور نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری:
یک‌ چهارم آرای هیات‌های تخلفات اداری آموزش و پرورش در دیوان عدالت اداری نقض می‌شود

معاون قضایی در امور نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری گفت: تاکید رای صادره از سوی هیات‌های تخلف اداری باید مستدل و مستند باشد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، غلامرضا مولابیگی در چهاردهمین گردهمایى اعضاى هیات‌هاى بدوى و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات ادارى آموزش و پرورش سراسر کشور در ارومیه تاکید کرد: در سال 97، تعداد 695 فقره پرونده اعتراض به آرای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش و از ابتدای سال 98 تا کنون 258 فقره پرونده اعتراض به این آرا به دیوان عدالت اداری  واصل شده است.

مولابیگی خاطر نشان کرد: پرونده‌های رسیدگی‌شده حکایت از این دارد که در حدود یک‌چهارم آرای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش در دیوان عدالت اداری کشور نقض می‌شود.

معاون قضایی در امور نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری بیان کرد: عمده علل نقض احکام هیات‌های تخلف اداری شامل عدم تناسب بین حکم و تخلف، عدم رعایت مقررات شکلی، عدم توجیه رای صادره و مستدل و مستند نبودن است.

وی با تاکید بر اینکه باید رای صادره از سوی هیات‌های تخلف اداری مستدل باشد؛ افزود: تعداد زیادی از آرا نقض شده رای هیات‌های تخلف اداری از سوی دیوان عدالت اداری به دلیل مستدل و مستند نبودن است.

مولابیگی گفت: باید شایسته‌گزینی، رعایت مصالح و مسائل اداری در موضوع عزل و نصب‌های مدیران حرفه‌ای و عملیاتی در نظر گرفته شود و از برخورد سلیقه‌ای خودداری شود.

در ادامه این گردهمایی، معاون قضایی در امور نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری به سوالات اعضای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش پاسخ داد.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.