پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
افتخار می‌کنیم که آموزه‌های دینی‌مان بسیار جامع‌تر از اعلامیه حقوق بشر است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ما مسلمانان و شیعیان افتخار می‌کنیم حقوقی که در قرآن کریم، لسان پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) برای بشر بیان شده است، بسیار جامع‌تر و کامل‌تر از آن چیزی است که امروزه به عنوان اعلامیه حقوق بشر مطرح است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ما مسلمانان و شیعیان افتخار می‌کنیم حقوقی که در قرآن کریم، لسان پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) برای بشر بیان شده است، بسیار جامع‌تر و کامل‌تر از آن چیزی است که امروزه به عنوان اعلامیه حقوق بشر مطرح است.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی با اشاره به سالگرد تصویب اعلامیه حقوق بشر اظهار داشت: در سال 1948 میلادی یعنی 64 سال پیش از این اعلامیه‌ای را با عنوان حقوق بشر در سازمان ملل تصویب کردند که اگر این اعلامیه را با «رساله‌الحقوق» حضرت امام سجاد(ع) مقایسه کنید در می‌یابید که کلام آن حضرت تا چه میزان جامع‌تر از این اعلامیه است. این درحالی است که بخشی از این اعلامیه برگرفته از همان مبانی و دیدگاه‌های اسلامی است.
وی با طرح این سوال که آیا سازمان ملل همان اعلامیه که به تصویب رسانده است را به مرحله اجرا در می‌آورد؟ افزود: امروز بعد از گذشت 64 سال بد نیست مروری کنند که بر رفتار مدعیان حقوق بشر و داعیه‌داران آن که تا چه میزان آن را رعایت کرده‌اند. این همه ظلم و ستمی که در دنیا به دست عوامل امریکا و صهیونیست و غربیان انجام می شود در کمتر دوره‌ای از تاریخ شاهدیم. طی این سال‌ها در حوادثی که در عراق، افغانستان، پاکستان، سوریه، فلسطین و شمال آفریقا روی داده است، همواره این پرچمداران حمایت از حقوق بشر به عنوان عاملان جنایت و ستم حضور داشته‌اند.
رئیس دیوان عدالت اداری همچنین ضمن تسلیت شهادت حضرت امام سجاد(ع) اظهار داشت: کتاب «رساله الحقوق» این امام بزرگوار، مجموعه‌ای ارزنده، جالب و جامع است که تمام حقوق انسانی را در آن جمع‌آوری و حق خدا، پیامبر، دین، جامعه، اولاد و حتی حقوق حیوانات را نیز دسته‌بندی کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: حضرت امام سجاد(ع) در فرازی از این رساله می‌فرمایند: یکی از حقوقی که مسلمانان و مومنین به گردن تو دارند، این است که در دل برای آنها سلامت بخواهی، با آنها مهربان باشی و با آنان که گناه می‌کنند و لغزش‌هایی دارند با مدارا رفتار کنی ...و همچنین درباره آنها که هم کیش تو نیستند، وقتی خداوند برای آنها مقرره‌ای را قرار داد، مادام که اینها بر پیمان خود باقی هستند، حق نداری به آنها ظلم و ستمی روا کنی.
وی با تاکید بر این که این دیدگاه ظریف و کامل اسلام است برای اهل ذمه، به طوریکه برای غیرمسلمانانی که نظام اسلامی را پذیرفتند، حقوق و تکالیفی را برای آنان قرار داده است که چنانچه آنها التزام به این تکالیف داشته باشند به عنوان شهروند، حقوق شهروندی آنان باید محترم شمرده شود.

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف