اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ *** مقام معظم رهبری : اوّلین آمر به‌ معروف هم خود ذات مقدّس پروردگار است که میفرماید: اِنَّ اللهَ یَأمُرُ بِالعَدلِ وَ الاِحسانِ وَ ایتآئِ ذِی‌القُربی وَ یَنهی عَنِ الفَحشآءِ وَ المُنکَرِ وَ البَغی.
رشد 14 درصدی پرونده های مختومه در شعب بدوی دیوان عدالت اداری

پرونده های مختومه شعب بدوی دیوان عدالت اداری از فرورین ماه تا پایان تیرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، براساس گزارش اداره کل برنامه ریزی و بودجه دیوان عدالت اداری، آمار عملکرد دیوان در 4 ماهه اول سال جاری، در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال قبل به میزان قابل توجهی حائز رشد می باشد.

بر طبق این گزارش، 4ماهه اول سال جاری در شعب بدوی تعداد 49 هزار و 831 پرونده وارد شده است و در همین مدت زمان در سال گذشته تعداد 43 هزار و 731 پرونده وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 13/9 درصد افزایش ورودی داشته است.

بر این اساس در 4 ماه اول سال جاری تعداد 54 هزار و 354 پرونده در شعب بدوی مختومه گردید که این رقم در مدت مشابه سال قبل تعداد 47 هزار و 537 پرونده بود که 14/3 درصد افزایش مختومه داشته ایم.

با توجه به آمار موجود، مانده پرونده های پایان دوره تیرماه در سال جاری تعداد 80 هزار و 44 پرونده در شعب بدوی می باشد که در مدت مشابه سال 97 این رقم تعداد 91 هزار و 704 پرونده بود که شاهد کاهش 12/7 درصدی موجودی شعب بدوی می باشد.

 

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.