بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری با انتقاد از برخی انتصابات اخیر رئیس جمهور:
بیدار شوید و از شرایط سوء استفاده نکنید

رئیس دیوان عدالت اداری طی سخنانی ضمن نقد حکم انتصاب اخیر رئیس جمهور برای کسی که رهبری انتخاب او را نهی کرده‌ بود، گفت: چگونه داعیه تبعیت از رهبری و ولایت فقیه را دارید در حالی که بر خلاف مسیر آن حرکت می‌کنید؟ لازم است بیدار شوید و از شرایط سوء استفاده نکنید.

رئیس دیوان عدالت اداری طی سخنانی ضمن نقد حکم انتصاب اخیر رئیس جمهور برای کسی که رهبری انتخاب او را نهی کرده‌ بود، گفت: چگونه داعیه تبعیت از رهبری و ولایت فقیه را دارید در حالی که بر خلاف مسیر آن حرکت می‌کنید؟ لازم است بیدار شوید و از شرایط سوء استفاده نکنید.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی، با انتقاد شدید از این اقدام رئیس جمهوری و اظهارات اخیر وی، گفت: ملت ایران شهید نداده است که زمینه تاخت و تاز برای عده‌ای فراهم شود که به هر ترتیب که می‌خواهند، عمل کنند. بالاخره کشور ضابطه و قواعدی دارد و انتظار داریم همه مسوولان بویژه آنانکه مناصب مهم‌تری دارند به این قواعد و اصول پیایبند و ملتزم باشند.
وی افزود: فردی را در جایگاهی که به دلایلی واجد شرایط این انتصاب نیست، قرار می‌دهید و رهبری نیز این کار را نهی و تصریح می‌کنند که فلان شخص را در فلان پست نگذارید، اینکه بیایید همان فرد را روز به روز اوج دهید و بعد کلماتی درباره‌اش بگویید که گویی از اولیاء الله است. چه معنایی دارد. چرا او را در جایگاهی نصب ‌می‌کنید که از آنچه که مورد نهی رهبری بوده با اهمیت‌تر است و به عبارتی سمتی برایش تعریف ‌می‌کنید که با بسط ید بیشتری هر کاری را انجام دهد؟ سوالمان از آقایان این است که شما چه حجتی در پیشگاه خداوند دارید؟
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه اینها دردهای دل ماست، ادامه داد: وقتی رهبری که امروز حجت ما هستند، امری را نهی کردند، آیا انجام آن امر بر ما حرام نیست؟
وی با تاکید بر اینکه فقها و مجتهدان به نص صریح امام زمان ارواحنا له الفداء که امروز حجت واحده الهی است، برای ما حجت‌اند، گفت: علی فرض اینکه یک مجتهد جامع‌الشرایط در نظری خطایی بکند، قول، نظر، فتوا و حکم او بر ما حجت است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری خاطرنشان کرد: ما که داعیه تبعیت از حضرت مهدی(عج) را داریم و خود را مهدوی می‌دانیم اگر در عملکرد خود مرور کنیم، خود را چگونه می‌یابیم؟ چرا که گاهی چیزهایی شنیده می‌شود و از کسانی که داعیه تبعیت از امام زمان(عج)، ولی فقیه و مجتهد جامع‌الشرایط را دارند، موضع‌گیری‌هایی را می‌بینیم که نشان می‌دهد، در عمل خیلی اینگونه نیستند.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه شرایط جامعه، کشور، اوضاع بین‌المللی و منطقه به گونه‌ای است که بسیاری از حرف‌ها را نمی‌توان مطرح کرد، به اظهارات اخیر رئیس جمهور اشاره کرد و ادامه داد: این منیت‌ها برای چیست؟ اینکه کنفرانسی تشکیل می‌دهیم و بعد در آن لفاظی می‌کنیم و حقوق متصوره دولت و ملت را به عنوان قانون اساسی مطرح می‌کنیم درحالی که 24 ساعت قبل از آن حرکتی کرده‌ایم، برخلاف آنچه که شعارش را می‌دهیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری افزود: چرا از مسیری که شرع مقدس، قانون و قانون اساسی و اکثریت ملت و پیشاپیش همه رهبری برایمان ترسیم کرده‌اند، خارج می‌شویم؟
وی در ادامه ضمن اشاره به این نکته که آنچه از سوی ائمه اطهار برای ما تکلیف شده، تنها در زمان ظهور و حضور امام نیست بلکه در زمان غیبت نیز تکالیف شیعه تغییر پیدا نمی‌کند، اظهار داشت: امروز یعنی در زمان غیبت تجلی ولایت در فقها و مجتهدانی است که ائمه معصومین(ع) به ما معرفی کرده‌اند. بر اساس مبانی‌ای که از ایشان به ما رسیده است در زمان غیبت، ائمه معصومین و اولیای الهی شیعیان خود را رها نکرده‌اند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه به نقل فرمایش امیرالمومنین حضرت علی(ع) از کتاب شرح غررالحکم درباره ویژگی‌های شیعیان و ارادتمندان به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) پرداخت و گفت: مولای متقیان حضرت علی(ع) می فرمایند، «خداوند متعال توجه ویژه و نظر خاصی به زمین فرمودند و گروهی را برای ما برگزیدند کسانی که همیشه در نصرت و یاری ما هستند، از خوشحالی ما خوشحال می‌شوند و هرگاه ببینند به دلیلی محزونیم، حزن و اندوه دل آنان را نیز فرامی‌گیرد، در راه ما جان خود را بذل و مال خود را هزینه می‌کنند، این گروه از ما هستند و به سوی ما حرکت می‌کنند».
رئیس دیوان عدالت اداری در پایان اظهار امیدواری کرد که خداوند همه را به وظایفمان آشنا کند و آنگونه که امیرالمومنین فرمودند از شیعیان خاندان عصمت و طهارت و امامان و به سوی آنان باشیم که این نیز صرفا با عمل نشان داده می‌شود.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف