پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری در شورای اداری شهرستان دلیجان:
دستگاه قضایی باید رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و کارآفرینان را در دستور کار قرار دهد

تاکید رئیس قوه قضائیه بر حمایت علمی و کاربردی از سرمایه‌گذاران و رونق است، دستگاه قضایی شهرستان باید رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و کارآفرینان را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری، در حاشیه سفر رئیس قوه قضائیه به استان مرکزی با حضور در نشست شورای اداری شهرستان دلیجان با اشاره به این که 30 درصد حکم‌هایی صادر شده در دیوان عدالت اداری در زمره حکم ورود است، اظهار داشت: معنای حکم ورود، به حق بودن شکایت شاکی است که همه تلاش ما در راستای گرفتن حق با حکم قضایی است، ماهیت شکایت در دادگستری دعوی مردم از مردم است اما شکایت در دیوان عدالت اداری دعوی از سازمان های دولتی، شهرداری ها یا نیروهای مسلح است و اگر نهادها تکالیف خود را درست عمل کنند میزان ورودی پرونده‌ها به دیوان به حداقل ممکن می رسد.

وی افزود: مقوله بهبود کیفی تکالیف دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح باید در سطح کلان حل شود، اما در استان‌ها و شهرستان‌ها باید با نظارت بیشتر به گونه‌ای عمل شود که شکایت‌ها کاهش پیدا کند، مسئولان ادارات، استانداران و فرمانداران هر تصمیم و دستوری که می‌دهند باید برابر قانون، تکالیف معین شده و به‌حق باشد تا شمار پرونده‌های مورد رسیدگی در دیوان عدالت اداری کمتر شود.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی از برنامه‌های امسال دیوان عدالت اداری را کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های دانست و افزود: رسیدگی در شعب بدوی تا 7 ماه و شعب تجدید نظر تا 5 ماه است، اطاله پرونده‌ها در شعب بدوی دیوان عدالت اداری در خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال 95 حدود 131 روز کاهش یافته است.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به راه‌اندازی سامانه رای صحیح  تصریح کرد: در راستای جلوگیری از تعارض آرا، در مورد همه موضوعاتی که در این نهادِ قضایی شکایت می‌شود، براساس قوانین و مقررات رای صحیح استخراج می‌شود تا وحدت رویه در صدور رای ایجاد شود، با این سامانه دسترسی رای برای مردم و حقوقدان‌ها آزاد و با سهولت انجام می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی تعامل، همفکری و هم افزایی در جامعه را کلید برطرف شدن مشکلات دانست و گفت: قوه قضائیه با تمام توان خود در راستای اجرایی شدن انتظارات جامعه، وارد صحنه عمل شده و بخش بازرسی کیفیت رسیدگی به امور را در دستور کار قرار داده است.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: همچنین باید مجموعه عملکرد کارگزاران در استان‌ها و نیز شهرستان‌ها مورد رضایت مردم باشد، مدیر متعهد در نظام جمهوری اسلامی باید خداترس، با تقوا، اخلاق مدار، متواضع و برنامه‌محور باشد و در سایه خلاقیت شرایطی ایجاد کند که با استفاده از همه ظرفیت‌ها امور به بهترین شکل پیش برود.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در ادامه افزود: شهرستان دلیجان سومین شهر صنعتی استان مرکزی است، در سال رونق تولید همه مسئولان ادارات باید تمام تلاش خود را در راستای برطرف شدن مشکل بیکاری، بهبود حرکت چرخ های اقتصادی و ایجاد اشتغال به کار بگیرند.

وی افزود: تاکید رئیس قوه قضائیه بر حمایت علمی و کاربردی از سرمایه‌گذاران و رونق است، دستگاه قضایی شهرستان باید رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و کارآفرینان را در دستور کار قرار دهد.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان گفت: مسئولان باید با همفکری برای رونق تولید و حمایت از سرمایه‌داران شهرستان تلاش کنند به گونه‌ای که در پایان سال عملکرد آنها در این حوزه قابل دفاع و ارائه باشد.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف