پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
نشست نقد علمی کتاب صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری برگزار شد

نشست علمی نقد کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، نشست علمی نقد کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» با حضور دکتر غلامرضا مولا بیگی معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری به عنوان نویسنده اثر، دکتر وحید آگاه، دکتر علی محمد فلاح زاده، دکتر مهدی هداوند همگی از اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر مرتضی نجابت خواه، دانشیار دانشگاه مازندران در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

 دکتر وحید آگاه عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» را تنها کتاب جامع کاربردی در زمینه قانون فعلی دیوان دانست و افزود: این کتاب چندین بار تجدید چاپ شده است و مطالب آن دارای اصالت است که این حاصل 15 سال تجربه قضاوت دکتر مولابیگی و  حضور بیش از یک دهه ایشان در دیوان عدالت اداری می باشد.

 دکتر علی محمد فلاح زاده عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی اشراف و تسلط کامل نویسنده بر ابعاد صلاحیت و دادرسی دیوان را از ویژگی های بارز کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری»  خواند و افزود: جامعیت، دوری از ذکر مطالب تکراری و نکات دست اول علمی، فهرست مطالب مطلوب را از نکات برجسته این کتاب خواند و نقد هایی نیز مانند کوتاه بودن مقدمه، لزوم ویرایش مجدد، اصلاح منابع و برخی نکات ماهوی در باب نظرات نویسنده درخصوص نفع خواهان در دیوان و صلاحیت و آیین دادرسی را به این کتاب وارد دانست.   

دکتر مهدی هداوند از دیگر اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه اگر کتابی جایگاهی نداشته باشد فرصت نقد پیدا نمی کند، گفت: در تقسیم بندی کتب حقوق اداری، کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری»  از جایگاه بالایی برخوردار است و در میان کتاب های کاربردی و عملی؛ این کتاب یک راهنمای عملی برای همه فعالان جامعه حقوقی اعم از وکلا، دانشجویان و دانش آموختگان رشته حقوق و حتی قضات است. و از مهمترین ویژگی های این کتاب دوری از گزافه گویی می باشد و آنچه را که هست، بسیار دقیق،  مستند و ساده بیان کرده و این مهم، هنری نیست که همه از آن، برخوردار باشند.

 

دکتر غلامرضا مولابیگی معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری در پایان ضمن تشکر از اساتیدی که کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» را به چالش کشیدند گفت: تمامی نقد ها را در چاپ بعدی کتاب لحاظ می کنم و  نیز وعده چاپ کتاب های مفیدتری را در این حوزه دادند.

این نشست در تالار دفاع دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی و  به همت « انجمن علمی دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبائی»، « دیوان عدالت اداری» و « انجمن علمی ایرانی حقوق اداری» برگزار شد.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف