بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
در پی بروز مشکلات اقتصادی مطرح شد
انتقاد رئیس دیوان عدالت اداری از اجرای طرح مهر ماندگار

رییس دیوان عدالت اداری گفت: نگرانیم که این تورم و مشکلات اقتصادی سلامت اداری ما را مورد آسیب جدی قرار دهد.

رییس دیوان عدالت اداری گفت: نگرانیم که این تورم و مشکلات اقتصادی سلامت اداری ما را مورد آسیب جدی قرار دهد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در هیات عمومی ضمن اشاره به گرانی و تورم و فشار اقتصادی ناشی از آن بر بخش‌های محروم جامعه اظهار داشت: در اینکه دولت و دولتمردان در جهت خدمت به مردم تلاش می‌کنند، تردیدی نیست، اما مشکلات اقتصادی و بویژه گرانی‌هایی که در عرصه نیازمندی‌های توده مردم به وجود آمده است، دردآور است.
وی افزود: اوضاع توده مردم که درآمد محدودی دارند، بویژه دو قشر کارگر و کارمند در چنین شرایطی نگران کننده است. و نگران این هستیم که این تورم و مشکلات اقتصادی سلامت اداری ما را مورد آسیب جدی قرار دهد.
رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: البته این دلیل نمی‌شود که یک انسان مومن و پاک‌دامن به خود اجازه ‌دهد که اینگونه عمل کند، اما همه که در آن حد از تقوا و ایمان نیستند و بالاخره گاهی با وجود فشار اقتصادی در زندگی ، زمینه برای برخی آلودگی‌ها فراهم می‌شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ضمن انتقاد بازه زمانی طرح «مهر ماندگار» از سوی دولت گفت: یکی از انتقادات و اشکالاتی که ما به دولت داریم این است که چه ضرورتی دارد، طرح مهر ماندگار را به پایان برساند، درحالی که در پرداخت حقوق و اضافه کار کارمندان با مشکل مواجهند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری گفت: به هیچ وجه قابل قبول نیست که به این بهانه که می‌خواهیم طرح‌هایمان را در سال جاری به پایان برسانیم، چنین اقداماتی صورت بگیرد. کدام دولت تمام طرح‌ها را در دوره خودش به پایان برده‌است؟ طی سال‌های بعد از انقلاب همواره اینگونه بوده است که بخشی از طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی دولت‌ها برای دوره بعدی باقی می‌ماند.
رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: ما بنا نداریم در این زمینه تخصصی ورود پیدا کنیم ولی نگرانیم که این فشارها در سطح دو قشر زحمتکش کارگر و کارمند موجب بروز مسایلی ‌شود که با سلامت اداری و سطح کارگری ما در تضاد است. از این جهت، اجرای طرح مهر ماندگار را کارشناسی نمی‌بینیم و خواهان بازنگری در آن هستیم.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: البته قشر اعظمی از کارگران و کارمندان ما از سلامتی کامل برخوردارند و این امر موجب آلودگی آنان نخواهد شد، اما مسوولان امر وظیفه دارند، زمینه آلودگی احتمالی را نیز کاملا مسدود و پیشگیری کنند که این دو قشر زحمتکش بتوانند همچنان سلامت زندگی خود را حفظ کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری همچنین در اظهارات خود با محکوم کردن انتشار فیلم موهن و شنیع جسارت به ساحت مقدس پیامبر بزرگ اسلام(ص) توسط عوامل صهیونیست و امریکای خبیث گفت: در پی انتشار این فیلم شاهد جریحه‌دار شدن  دل‌های همه مسلمانان و انسان‌های آزاده و عاشقان مقام شامخ  پیامبر بزرگ اسلام بوده‌ایم. حرکتی کاملا حساب شده و شنیع که موجب تاسف و تاثر همه مسلمانان شده است.
وی افزود: عظمت مقام و جایگاه رفیع و ملکوتی پیامبر اعظم(ص) به گونه‌ای است، که این حرکات مذبوحانه و شنیع بر دامن کبریایی و ملکوتی ایشان ذره‌ای گرد و غبار نمی‌نشاند، جز اینکه نشان از عمق بغض و کینه آنان نسبت به اسلام و پیامبر اکرم(ص) و راه و رسم و مکتب آن بزرگوار دارد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اظهار داشت: این ماجرا همچنین نشان از دورغ‌گویی، تناقض و دورویی در رفتار و گفتار مدعیان حقوق بشر است که گاهی برای یک امر جزئی قطعنامه صادر می‌کنند و جلسه شورای امنیت تشکیل می‌دهند و در جایی که به اعتقادات یک و نیم میلیارد انسانی که به شخصیت آسمانی و ملکوتی حضرت رسول اکرم(ص) عشق می‌ورزند، اینگونه بی‌حرمتی می‌شود به اسم دفاع از آزادی بیان سکوت می‌کنند. این نشان از دروغ‌گویی و تناقض آنانی است که خود را در جهان، پیشرفته جا می‌زنند.
وی این حادثه را موجب بیداری بیشتر و شناخت توده مسلمانان نسبت به درون صهیونیست و همچنین وحدت صفوف و یگانگی آنان دانست و گفت: این اقدام به مسلمان نشان داد که نباید به چنین عناصر، رژیم‌ها و جریانات سیاسی تکیه، اعتماد و اعتنایی داشته باشند.
رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: چه میزان باید سرمایه‌گذاری می‌شد تا این حرکت توده‌ای مسلمانان را نه تنها در کشورهای اسلامی که در خود کشورهای غربی شاهد باشیم. در حماقت و نادانی آنها همین بس که با یک حرکت رذیلانه و شنیع اینگونه باطن خود را به مسلمانان دنیای اسلام و جهان بشریت و آزادیخواهان نشان دادند.
وی این حرکت یکپارچه مسلمانان در محکوم کردن اقدام شنیع و زشت را حرکتی در دنیای اسلام دانست که زمینه را برای سقوط و افول جریان استعمار و استکبار  فراهم آورده است و اظهار امیدواری کرد: بیداری، بصیرت و وحدت و یگانگی مسلمانان آنگونه کارساز باشد که به عناصر خبیث و وابستگان به آنان اجازه ندهند در کشورهای اسلامی زمام امور را به دست بگیرند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه اذعان داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، آمریکا و صهیونیست متهم ردیف اول این پرونده کثیف و آلوده هستند که امیدواریم محکمه بیدار وجدان جهانی اینها را همچنان به محاکمه بکشد و آنها را از ادامه این حرکت شنیع و زشت پشیمان کند.
رئیس دیوان عدالت ادار در پایان گفت: ما نیز به سهم خود از این اقدام شنیع ابراز تاسف می‌کنیم و از پیشگاه با عظمت رسول بزرگوار اسلام(ص) شرمنده‌ایم و پوزش می‌طلبیم؛ این حرکت نابخردانه و جاهلانه را محکوم می‌کنیم و امیدواریم خداوند به همه ما توفیق بدهد که بتوانیم مصداق این سخن خداوند در آخرین آیه سوره مبارکه فتح باشیم که می‌فرمایند «کسانی که با پیامبرند در برابر کفار ستمکار و دشمنان، شدید و پرصلابت و در میان خودشان مهربان و یگانه‌اند».
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف