بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
نقد عملکرد دستگاه‌ها، نفی خدمات آنان نیست

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: نقد عملکرد دستگاه‌های دولتی به معنای نفی خدمات آنان نیست و دیوان عدالت اداری همواره از عملکرد صحیح دولتمردان حمایت کرده است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: نقد عملکرد دستگاه‌های دولتی به معنای نفی خدمات آنان نیست و دیوان عدالت اداری همواره از عملکرد صحیح دولتمردان حمایت کرده است.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی ششم شهریور ضمن تبریک هفته دولت و تقدیر از خدمات و تلاش کارکنان آن اظهار داشت: هفته دولت را گرامی می‌داریم و این ایام را به زحمتکشان، تلاشگران و کسانی که در جهت خدمت به مردم شبانه‌روز کار می‌کنند، تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت و سربلندی می‌کنیم.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اعضای هیات دولت با ایشان اضافه کرد: فرمایشات جامع و کامل معظم له نشان داد که ایشان به هر دو بخش پر و خالی لیوان در فعالیت‌های دولت توجه دارند.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: مقام معظم رهبری ضمن یادآوری تلاش دولتمردان و خدمات ایشان، ضعف‌ها و اشکلات را نیز تذکر دادند.
وی ادامه داد: هرگز نقد برخی عملکردها و بیان اشکالات به معنای نادیده گرفتن خدمات نیست، نقد سازنده همواره در جهت حمایت از یک مجموعه است. اعتقاد داریم باید عملکرد همه مورد نقد قرار گیرد، البته نقدی سازنده و با دیده انصاف.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری گفت: ما به اعتبار اینکه طلبه هستیم و با توجه به جایگاه دیوان عدالت اداری به عنوان یک مرجع قضائی در رسیدگی به شکایت از دستگاه‌های اجرایی، این حریت را در خود می‌بینیم که گاهی برخی عملکردها را نقد کنیم، البته بی‌شک نقدپذیر نیز هستیم.
رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: آرای صادره از سوی دیوان عدالت اداری، شاخصی برای سنجش سلامت در نظام اداری است، بر این اساس ملاحظه می‌شود که برخی مسوولان و مدیران با توجه به این موضوع، تعامل خوبی با دیوان دارند که همین جا لازم است از آنان تقدیر و تشکر کنیم.
وی افزود: البته در برخی موارد نیز ممکن است، آرای دیوان به چالش کشیده شود که انتظار داریم مسوولان با اجرای کامل قانون در این ارتباط همکاری کنند و مطمئن باشند که ما در دیوان عدالت اداری جز اجرای قانون از دستگاه‌ها توقعی نداریم.
رئیس دیوان عدالت اداری اظهار امیدواری کرد با کاهش تخلفات در دستگاه‌ها، شکایات از آنان نیز در دیوان کاهش یابد و اظهار داشت: خصوصا دولتی که داعیه عدالت محوری دارد، باید خود را با شاخص‌های عدالت که در شرع مقدس و روایات ائمه(ع) آمده است، تطبیق دهد و بداند هرجای کار از آن شاخص‌ها فاصله گرفته شود، عملکردش با عدالت محوری سازگار نیست.
وی همچنین در بخشی از اظهارات خود با اشاره به برگزاری شانزدهمین کنفرانس جنبش عدم تعهد طی روزهای جاری در تهران اظهار داشت: به‌رغم تلاش استکبار برای انزوای ایران، برگزاری این اجلاس در عالی‌ترین سطح خود در ایران، نشان شکست سیاست آنان و از افتخارات جمهوری اسلامی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در ابتدای سخنان خود با اشاره به حدیثی از حضرت پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: مرحوم کلینی در کتاب کافی به نقل از رسول گرامی اسلام(ص) آورده است، «هر مسلمانی که به گروهی از مسلمانان خدمت کند، خداوند متعال روز قیامت به تعداد کسانی که انسان به آنها خدمت کرده است از خدمتگزاران بهشتی در اختیارش قرار خواهد داد».
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف