پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
جوابیه دیوان عدالت اداری به بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی

در پي انتشار بیانیه ای از سوی جنبش عدالتخواه دانشجویی خطاب به دیوان عدالت اداری در خصوص ساخت و ساز غیر مجاز، روابط عمومی دیوان عدالت اداری جوابیه ای را صادر کرد.

  به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، در پي انتشار بیانیه ای از سوی جنبش عدالتخواه دانشجویی خطاب به دیوان عدالت اداری در خصوص ساخت و ساز غیر مجاز در لواسان و دیگر شهرها، روابط عمومی دیوان عدالت اداری جوابیه ای را به شرح ذیل صادر کرد:

 

جنبش عدالتخواه دانشجوی

با سلام و احترام؛

در پاسخ به نامه مورخ 97/11/9 که خطاب به دیوان عدالت اداری که از سوی آن جنبش محترم دانشجویی انتشار یافته است موارد زیر اعلام می گردد:

  1. اینکه آن تشکل دانشجویی با روحیه انقلابی با دغدغه مشکلات کشور را رصد کرده و نسبت به تشخیص اولویت های جامعه اهتمام ورزیده و برای جلوگیری منافذ اصلی بروز فساد حساسیت به خرج می دهد و یافته های خود را از سر دلسوزی به دستگاه های ذیربط و مسئولین منعکس می نماید قابل تقدیر است.
  2. همانگونه که در نامه آن تشکل دانشجویی اشاره شده است ، دیوان عدالت اداری معتقد است یکی از گلوگاه های اصلی بروز فساد ، تخلفات و ناهنجاری ها در بخش شهرسازی ، اختیار فراوان کمیسیون های ماده 100 شهرداری ها با توجه به تبصره های ماده مزبور در اخذ جریمه می باشد به نحوی که این کمیسیون ها به جای جلوگیری  از بروز تخلفات در بخش ساخت و سازها و تضمین رعایت مقررات شهرسازی که بخشی از آن به حقوق عامه ارتباط دارد ، با اخذ جریمه های مالی بر تخلفات ساختمانی چشم پوشی نموده و به آنها صورت قانونی می دهند . متأسفانه به علت غفلت قانونگذار در پیش بینی تأمین منابع پایدار برای شهرداری ها ، در حال حاضر اخذ این جرائم به عنوان یکی از منابع اصلی برای شهرداری ها درآمده است .
  3. دیوان عدالت اداری بنا به یافته های علمی و تجربی ناشی از سالها بررسی پرونده های تخلفات ساختمانی و به منظور پیشگیری از بروز مفاسد در این زمینه و رعایت اصول شهرسازی و حفظ حقوق عموم مردم ، اقدامات پیشگیرانه خود را با جدیت شروع نموده و با برگزاری جلسات متعدد با مقامات و مراجع قانونی ذیربط در دولت و مجلس شورای اسلامی ، پیگیر اصلاح ماده 100 قانون شهر داری ها می باشد و در این راستا اولاً طرحی را برای اصلاح این مقرره در مجلس شورای اسلامی ارائه و پیگیری می نماید ،ثانیاً با برگزاری جلسات مختلف در سطح کشور جلسات متعددی با قضات عضو کمیسیون های ماده 100 و دیگر مسئولین برقرار کرده و نظارت ها را در رسیدگی به پرونده ها و اجرای احکام آنها تقویت نموده است.
  4. ضمناً توجه به چند نکته ضروری است . اولاً صدور دستور موقت در رسیدگی به شکایت از رای به تخریب ملک از کمیسیون های ماده 100 با توجه به ماده 34 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری و به منظور جلوگیری از خسارت جبران ناپذیر تجویز شده است ، در این صورت مرجع قضایی قبل از رسیدگی ماهوی موقتاً دستور موقت صادر می نماید و با رسیدگی خارج از نوبت چنانچه رأی تخریب صحیحاً صادر شده باشد آن را تایید و از دستور موقت لغو اثر می شود ، ثانیاً رویه شعب دیوان عدالت اداری حاکی از آن است که در بسیاری از موارد شکایت از آراء تخریب صادره از کمیسیون های ماده 100 نهایتاً از سوی شعب این دیوان رد می شود و مواردی نیز که شکایت به جهت عدم رعایت ضوابط قانونی وارد تشخیص داده می شود برابر ماده 63 قانون دیوان با ذکر ایرادات ، موضوع مجدداً به همان کمیسیون ماده 100 ارجاع تا پس از رفع ایرادات وفق قانون اتخاذ تصمیم نماید ، هرچند در حال حاضر صدها هزار رأی تایید شده تخریب در سطح کشور وجود دارد که متأسفانه بلا اجرا باقی مانده است . ضمناً در خصوص اشکالات مطرح شده نسبت به رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده 100 در منطقه لواسانات دستور مقتضی به بخش نظارتی دیوان جهت انجام بررسی های لازم داده شده است . بدیهی است در صورت مشاهده ایراد بیّن قانونی یا شرعی در صدور آراء قطعی صادره از سوی شعب دیوان ، رئیس دیوان اختیار قانونی دارد تا به موجب ماده 79 قانون دیوان درخواست نماید به پرونده رسیدگی مجدد شود.
  5. در پایان تاکید می گردد اصلاح این روند نامناسب باید با تلاش همه بخش ها و کمک رسانه ها و تشکل های دلسوز جامعه به صورت یک مطالبه عمومی درآید تا قانونگذار محترم با توجه به ضرورت امر  اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها همزمان تدابیر لازم را بر ای منابع پایدار شهرداری ها اتخاذ نماید.             

 

روابط عمومی دیوان عدالت اداری

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف