پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس کل دادگستری استان همدان:
راه اندازی دفاتر نمایندگی استانی موجب ارتقای اقتدار دستگاه قضائی است

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: استقرار دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان‌ها آثار مثبتی در ارتقای اقتدار دستگاه قضائی خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: استقرار دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان‌ها آثار مثبتی در ارتقای اقتدار دستگاه قضائی خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری محمدرضا مترقب، در آستانه افتتاح دفتر نمایندگی دیوان در همدان اظهار داشت: راه‌اندازی این دفاتر و استقرار آن در دادگستری‌ها، بر تنظیم ارتباط دستگاه‌های اجرایی با دستگاه قضائی اثر مثبت دارد و جایگاه قانونی دستگاه قضائی را از بعد نظارت بر دستگاه‌های اجرایی که در قانون اساسی نیز تصریح شده است، تقویت می‌کند.
وی افزود: راه‌اندازی این دفاتر اقدام بصیرانه و آگاهانه‌ای بود که یکی از ثمرات آن افزایش رضایتمندی مردم نسبت به عملکرد دستگاه قضائی بویژه دیوان عدالت اداری است.
رئیس کل دادگستری استان همدان با اشاره به اینکه بخش عمده مشکلات مردم با دستگاه‌های اجرایی و ادارات ناشی از عملکرد بعضا غیرقانونی و اشتباه مدیران اجرایی است، اضافه کرد: قانون پیش بینی کرده است که این قسم مسائل در دیوان عدالت اداری طرح دعوی شود، با توجه به اینکه دیوان عدالت اداری در تهران مستقر است، مردم با مشکلات متعددی در اطلاع از نحوه تشکیل پرونده و رعایت شرایط شکلی طرح دعاوی و همچنین مراجعات بعدی برای پیگیری پرونده مواجه بودند.
محمدرضا مترقب ادامه داد: با تاسیس این دفاتر در استان‌ها بخش عمده‌ای از دغدغه مردم در این ارتباط رفع می‌شود و آنان می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی ضمن کسب راهنمایی و مشورت، پیگیری‌های بعدی خود را با مشکلات کمتری انجام دهند.
وی گفت: از طرف دیگر دسترسی ادارات تابع دستگاه اجرایی نیز در سطح استان برای ارایه لایحه اعتراضیه و آگاهی یافتن از نحوه اقدامات قضائی بعدی راحت‌تر خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان همدان راه اندازی دفاتر نمایندگی دیوان در استان ها را در حفظ و احقاق حقوق شهروندی و افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه قضائی دارای تاثیر بسزایی دانست.
وی در ارتباط با ضرورت تعامل دستگاه های اجرایی با دیوان عدالت اداری نیز اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که دستگاه‌های اجرایی با آن مواجهند این است که مدیران آن از اطلاعات حقوقی کافی بهره مند نیستند که شاید علت عمده تخلفات دستگاه‌های اجرایی ناشی از همین امر باشد.
مترقب افزود: همچنین متاسفانه ملاحظه می شود که دستگاه های اجرایی نمایندگان و مشاوران حقوقی مناسب و قوی استخدام نمی‌کنند که این نیز نارضایتی مردم را از برخی عملکردها در پی دارد.
رئیس کل دادگستری استان همدان ادامه داد: اعتقاد بنده این است دیوان عدالت اداری با طراحی آموزش‌هایی برای مدیران، نمایندگان و مشاوران حقوقی دستگاه‌های اجرایی و در تعامل با آنان می تواند بخشی از این مشکلات را کاهش دهد. این آموزش‌ها هم می‌تواند به شکل تهیه و تدوین جزوات و لوح‌های آموزشی چندرسانه‌ای، برگزاری جلسات آموزشی و توجیه مدیران اجرایی استان‌ها باشد.  
وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با انتخاب کارشناسان و نمایندگان حقوقی توانمند و در تعامل با مسوولان و قضات دیوان عدالت اداری نسبت به برطرف کردن برخی مسایل و مشکلات خود در راستای کاهش آمار شکایات از دستگاه‌های اجرایی و احقاق حقوق بیت‌المال به نحو احسن اقدام کنند.
وی در پایان تاکید کرد: تعامل با دستگاه‌های اجرایی در استان‌ها با راه اندازی این دفاتر در صورتی که مسوول قوی و توانمندی در آن به کار گمارده شود، به نحو سهل و آسانی با برگزار جلسات و سمینارهای آموزشی امکان‌پذیر خواهد شد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف