پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
دخالت آمریکا در عراق قدرت شیعه در منطقه را افزایش داد

دکتر هاشمیان در مراسم گرامیداشت روز نهم دی در دیوان عدالت اداری گفت: آمریکا دو تریلیون دلار در عراق هزینه می کند و جنگ راه می اندازد، اما قدرت و نفوذ شیعه در منطقه افزایش پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، دکتر هاشمیان به مناسبت نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، در مراسمی با حضور معاونان، قضات و کارکنان دیوان ضمن گرامیداشت این روز، اراده خداوند در امور را بالاتر از هر اراده ای دانست و افزود: اراده خداوند این است که آمریکا دو تریلیون دلار در عراق هزینه می کند و جنگ راه می اندازد، اما قدرت و نفوذ شیعه در منطقه افزایش پیدا می کند.

دکتر هاشمیان به مفهوم هژمونی آمریکا اشاره کرد و گفت: هژمونی به معنای برتری، سیادت و تسلط است و این واژه از هژمون به معنای رئیس یا فرمانروا است و به تسلط و یا برتری یک کشور بر کشور دیگر از طریق دیپلماسی، تهدید به اطاعت و یاپیروزی نظامی اشاره دارد.

وی در ادامه روش های القای هژمونی آمریکا را اجبار، استخدام و اداراک سازی برشمرد و افزود: از طریق جنگ و زور هژمونی خود را گسترش داد و با به خدمت گرفتن افرادی که این هژمونی را در آن کشور به سرانجام برسانند و حاکمان بومی را تضعیف کنند و آنها را مجبور به همکاری کنند.

وی افزود: بدون ‌تردید امروز ایالات متحده‌ی امریکا به ظاهر صاحب گفتمان فرهنگی مسلط است و بیش از هر کشور دیگری توان تولید و اشاعه‌ی تبلیغات را در سراسر جهان دارد. اما آیا این قدرت تبلیغاتی در آینده نیز همچنان استمرار خواهد یافت و آیا ایالات متحده خواهد توانست خود را به عنوان راهبر فرهنگی و ایدئولوژیک نظام بین‌الملل به سایر ملت‌ها تحمیل کند و با ایجاد شرایط انحصاری، گفتمان امریکایی را به عنوان گفتمان استعلایی و مرجع بر گفتمان‌های رقیب چیره گرداند؟

دکتر هاشمیان با اشاره به اینکه طی دهه‌های اخیر شاهد شکل‌گیری برخی سنگرهای مقاومت در برابر گفتمان مسلط امریکایی بوده‌ایم که در این میان ظهور معجزه‌آسای گفتمان انقلاب اسلامی ایران بر مبنای اندیشه‌های ژرف و بدیع حضرت امام خمینی(ره) نقطه ی عطف بسیار سرنوشت‌سازی محسوب می‌شود، افزود: گفتمان انقلاب اسلامی علاوه بر این‌که نظام سلطه به سرکردگی امریکا را به عنوان بزرگ‌ترین دشمن معرفی کرد، حامل یک جهان‌بینی نو، یک مجموعه‌ی غنی از ارزش‌های فرهنگی متفاوت بود که مورد توجه ملت‌ها قرار گرفت و امواج معنایی سهمگینی به راه انداخت که جایگاه هژمونی امریکایی را به شدت در معرض تهدید قرار داد.

وی افزود: هم اکنون شاهد گسترش کمی و کیفی رسانه ها در بزرگترین پایگاه رسانه ای جهان یعنی ایالات متحده و دیگر نقاط جهان هستیم. اما اینکه رسانه ها در تمام مدت شبانه روز چه می گویند چه تبلیغ می کنند و برای اذهان مردم چه خوراک و محصولی را ارائه می دهند، جای بررسی و کنکاش دارد در حقیقت می توان گفت سنگرهای رسانه ای ایالات متحده به تسخیر صهیونیست ها درآمده است، و در راستای مقاصد آنان در تکاپو هستند. آنها رسانه را نه به منزله ایجاد یک پل ارتباطی بلکه به عنوان یک ابزار خلق ایده و تفکر و تأثیر در خاستگاه فکری مخاطبین تحت سیطره خویش قلمداد نموده و در انواع و اشکال مختلف رسانه های ارتباط جمعی قدرت همه جانبه خود را تقویت نمودند.

دکتر هاشمیان در ادامه هژمونی رسانه ای آمریکا گفت: سینما، نشریات، مجلات، رادیو و تلویزیون، بنگاه های تولید خبر، فرستنده های قوی، سردبیران، ادیتورها، مجریان، خبرنگاران همه و همه ابزارهای مناسبی جهت رسیدن به هدف نهایی آنان یعنی ایجاد یک سلطه رضایتمند در دیگران را فراهم می سازد و در این بین صهیونیست ها به ظرافت ها و ویژگی های رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری پی بردند. آنان با تولید محصولات صوتی و تصویری، افکار توده های مردم را از واقعیات موجود منحرف کرده و با بزرگ نمایی و همانندسازی در موارد فرهنگی، موضوعات دیگران را تحریف نمودند و با سیل عظیم اخبار و اطلاعات، قدرت آزاداندیشی و قضاوت عادلانه را از آنان سلب نمودند.

وی در ادامه ارکان هژمونی آمریکا به تحریم اشاره کرد و گفت: دولت آمریکا  به اعمال تحریم معتاد شده و تحریم را به عنوان یک ابزار سیاست خارجی در پیگیری منافع خود محسوب می‌کند.

دکتر هاشمیان در پایان به مسئله نفوذ فرهنگی اشاره کرد و گفت: این موضوع به قدری مهم می باشد که مقام معظم رهبری در این باره بارها نکاتی را گوشزد کرده اند و فرموده اند:"یکی از خط های نفوذی که مدتی کوتاه پس از پایان مذاکرات هسته ای از سوی طرف مقابل پیگیری شد، خط نفوذ فرهنگی بود".

از دیدگاه مقام معظم رهبری نفوذ فرهنگی نسبت به تهاجم و شبیخون، روند خطرناک تری به خود گرفته است و به همان میزان هدف آن نیز پیچیده تر است. بر این اساس ناتوی فرهنگی با هدف تغییر بنیادین در هویت ذهنی و روحی ملتهایی مانند ایران که نظم موجود را غیرمنصفانه می دانند، طراحی شده است. به عبارتی هویت سازی بر اساس اهداف غرب، به گونه ای که ملت ها را علیه حکومت های خود بشورانند یا ملت ها ارزش ها و هویت راستین خود را انکار کنند و طالب هویت غربی، نمادهای غربی و نیز زندگی غربی باشند، پایه و اساس ناتوی فرهنگی را تشکیل می دهد.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف