پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر پرهیز از بحث و جدل در ماه رمضان:
بگذاریم مردم آرامش داشته باشند

رئیس دیوان عدالت اداری از دست‌اندرکاران قضائی، اجرایی و تقنینی نظام، رسانه‌ها و مطبوعات خواست تا در ماه مبارک رمضان که ماه رحمت خداوندی است، شرایط آرامش معنوی مردم را فرهم نمایند.

رئیس دیوان عدالت اداری از دست‌اندرکاران قضائی، اجرایی و تقنینی نظام، رسانه‌ها و مطبوعات خواست تا در ماه مبارک رمضان که ماه رحمت خداوندی است، شرایط آرامش معنوی مردم را فرهم نمایند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری، در جلسه هیات عمومی و در آستانه حلول ماه مبارک رمضان ضمن تبریک فرا رسیدن این ماه پر فضیلت گفت: با آغاز این ماه، باران رحمت الهی می‌بارد، خوب است خود را در معرض این رحمت قرار دهیم تا ان شاء الله بتوانیم آلودگی‌ها وغبارها را از دل وجان خود بزداییم.
وی افزود: به برکت این ماه ضروری است در عرصه سیاست و امور جاری کشور، از سیاست‌زدگی و بحث‌هایی که موجب کدورت می‌شود و همچنین از حرف‌ها و سخنان ایذاء‌کننده و تفرقه‌افکنانه در مباحث سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پرهیز کنیم تا مردم مقداری آرامش پیدا کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری همچنین از همکاران خود خواست بویژه در ماه مبارک رمضان حضور خود را در محل کار و رسیدگی به پرونده ها و پاسخ به ارباب رجوع و رفع مشکلات مردم جدی بگیرند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: اگر شما همکاران در این ماه تلاش کنید و کار مردم را به نیت قرب الهی انجام دهید، خداوند متعال به شما اجر مضاعف خواهد داد.
وی با بیان حدیثی از رسول اکرم(ص) در ارتباط با ماه رمضان گفت: رسول گرامی اسلام حضرت محمد(ص) می‌فرمایند، « ماه رمضان بر شما آمد، ماه برکت. خداوند به مسابقه شما در عبادت می‌نگرد و بر شما به فرشتگانش مباهات می‌کند، شما نیز به خداوند از خودتان نیکی وخیر نشان بدهید».
وی ضمن اشاره به اینکه ماه رمضان، ماه مسابقه برای کسب فضیلت بیشتر است و خداوند ناظر  شما در این میدان است که چگونه این گوی سعادت و نورانیت را به دست می‌آورید، اضافه کرد: امیدوارم خداوند متعال به همه ما این لیاقت را بدهد که بتوانیم در مضیفخانه او حضور یابیم و از برکات  و نعمت‌های این ماه بزرگ بهره‌ جوییم.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اضافه کرد: دل‌های ما در طول سال بر اثر مادیات، جلوه‌های دنیا و زندگی دنیوی زنگار می‌گیرد و ماه مبارک رمضان، زمان و فصلی است که زنگارزدایی و صیقل دادن دل در آن صورت می‌گیرد، چنانکه پیامبر اسلام (ص) فرمودند، «کسی که در ماه مبارک رمضان روزه بگیرد، پاکدامنی را پیشه خود قرار دهد، زبانش را حفظ کند و مردم آزاری را کنار بگذارد، خداوند گناهانش را می‌شوید».
وی در پایان اظهار امیدواری کرد جامعه ما که یک جامعه اسلامی و ولایی است آمادگی لازم برای ورود با معرفت به این ماه را داشته باشد.

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف