پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
وظیفه اصلی مجموعه نظام در این مقطع تعامل و همکاری با یکدیگر است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: از اساسی‌ترین وظایفی که مقام معظم رهبری در رهنمودها و ارشاداتشان در هفته قوه قضائیه بر ما تکلیف کرده‌اند، این مهم است که مجموعه نظام با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: از اساسی‌ترین وظایفی که مقام معظم رهبری در رهنمودها و ارشاداتشان در هفته قوه قضائیه بر ما تکلیف کرده‌اند، این مهم است که مجموعه نظام با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی افزود: با عنایت به این فرمایشات، همه ما موظفیم با تدبیر از حقوق مردم، حقوق نظام و حقوق بیت‌المال دفاع کنیم.
وی تصریح کرد: آنچه که ایشان بر آن تاکید داشته‌اند، بر اساس شرایط روز کشور و وضیعتی است که اکنون در آن قرار گرفته‌ایم و به تعبیری که ایشان فرمودند، دشمن در شرایط کنونی مردم را هدف قرار داده است چرا که این مردم پشتیبان نظام بوده و خواهند بود و دشمن بنا دارد به انحاء مختلف با سیاست‌های شیطانی به زعم خود، میان مردم و نظام فاصله بیندازد.
رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی از آغاز تا امروز، مستظهر به حمایت و حضور مردم بوده است و دشمنان به خیال خام خود در تلاشند تا زمینه‌های نارضایتی آنان را فراهم کنند.
وی گفت: علاوه بر فشارهای اقتصادی و تحریم‌هایی که روی آن مانور داده می‌شود، بخشی از فشارها و مشکلاتی که به ضعف مدیریت در کشور باز می‌گردد نیز در شرایط کنونی مزید بر علت شده است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری اظهار داشت: وقتی ما دست دشمن راخوانده‌ایم، باید متناسب با آن، خود را مجهز کنیم و به مقابله برخیزیم و و در این ارتباط جزء اساسی‌ترین وظایف و تکالیفی که رهبری برای ما تعیین کرده‌اند، آن است که  مجموعه نظام با هم، تعامل و همکاری داشته باشند تا بتوانیم در برابر دشمن، مقاومت لازم را به عمل بیاوریم.
وی ادامه داد: ما نیز در دستگاه قضائی باید تاثیرگذار باشیم و در جهت تعامل و همکاری‌هایی که در مجموع موجب تقویت نظام می شود، اقدام کنیم.
رئیس دیوان عدالت اداری ضمن بیان این نکته که رهبری در اظهارت خود از عملکرد قوه قضائیه رضایت نسبی داشته‌اند، تصریح کرد: کار ما در این شرایط وظیفه‌ای حساس، سنگین و دقیق است که امیدوارم همگی در این مجموعه مرتبط با دستگاه‌های اجرایی، با تدبیر و سیاست صحیح، کارها را به نحوی سامان دهیم که هم حقوق مردم رعایت شود و هم حقوق دولت و بیت‌المال.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری همچنین در بخشی از اظهارات خود ضمن تبریک ایام نیمه شعبان و میلاد مسعود حضرت امام عصر(عج) گفت: ان‌شاء الله هر یک به سهم خود بتوانیم زمینه‌ساز ظهور آن حضرت باشیم و خداوند توفیق بدهد این لیاقت را داشته باشیم تا در رکاب آن بزرگوار همچون سربازی فداکار تلاش کنیم.
وی با بیان سخنی از حضرت امام صادق(ع) درباره حکومت در عصر حضرت مهدی موعود(عج) گفت: به نقل از این امام بزرگوار در کتاب کشف القمه فی معرفته الائمه آمده است، «هنگامی که مهدی موعود(عج) قیام کند، حکومتش حکومت عدل است و در ایام حکومت ایشان، جور و ستم برداشته می‌شود، راه‌ها در امنیت کامل خواهد بود و به برکت وجود آن امام همام زمین، همه برکات خود را بروز می‌دهد، هر حقی به اهلش برگردانده می‌شود و هیچ انسانی که گرایش دینی داشته باشد، پیدا نمی‌شود مگر آنکه گرایش دینی او به سمت اسلام است و امام(عج) او را راهبری می‌کند».  

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف