هفته قوه قضاییه گرامی باد***سومین اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی ***"یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامینَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالْقِسْطِ وَ لا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلى‏ أَلاَّ تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوى‏ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما تَعْمَلُونَ"؛ [مائده/5] اى کسانى که ایمان آورده‏اید، همواره براى خدا قیام کنید و از روى عدل و عدالت گواهى دهید. کینه و دشمنى با گروهى شما را به ترک عدالت وادار نسازد. عدالت کنید که به پرهیزگارى نزدیکتر است و از خدا بترسید که خدا از اعمال شما کاملا آگاه است.
دوفصلنامه رویه قضایی شعب دیوان عدالت اداری
شماره1- پاییز و زمستان 1393

... اولین شماره از دوفصلنامه «رویه قضایی شعب» دیوان عدالت اداری در سه فصل شامل عناوین دعاوی مربوط به شهرداری و اراضی، دعاوی کار و تامین اجتماعی و دعاوی اداری و استخدامی و متضمن آراء صادر شده از شعب دیوان عدالت اداری در سال های 1391 و 1392 که توسط اساتید حقوقی و به طور خاص، اساتید حقوق عمومی یادداشت هایی بر آنها نگاشته شده، ارائه می شود؛ با تاکید دوباره بر این مطلب مهم که یادداشت های علمی اساتید مذکور، بیش از هر چیز در مقام تبیین حوزه مورد بحث در رای شعبه دیوان و تشریح حقوقی موجود در آن عرصه می باشد، هر چند شارح ممکن است در کالبد شکافی رای، با ایرادات و اشکالاتی هم مواجه شود که ذکر و بیان آنها در این یادداشت ها هرگز به منزله اسائه ادب نسبت به مقام شامخ قضات محترم صادر کننده آراء که با دقت و وسواس فراوان عدالت را پاسبانی و به شکایات مردم رسیدگی می نمایند، نیست. ...

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.