هفته قوه قضاییه گرامی باد***سومین اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی ***"یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامینَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالْقِسْطِ وَ لا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلى‏ أَلاَّ تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوى‏ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما تَعْمَلُونَ"؛ [مائده/5] اى کسانى که ایمان آورده‏اید، همواره براى خدا قیام کنید و از روى عدل و عدالت گواهى دهید. کینه و دشمنى با گروهى شما را به ترک عدالت وادار نسازد. عدالت کنید که به پرهیزگارى نزدیکتر است و از خدا بترسید که خدا از اعمال شما کاملا آگاه است.
مجموعه آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری
آرای سال 1395

مقدمه

... کتاب حاضر که مجموعه آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در سال 1395 می باشد و با تلاش معاونت حقوقی، پیشگیری و پژوهش دیوان عدالت اداری همراه با نمایه های مختلف تهیه وتنظیم شده، بیانگر بخشی از مجاهدت های قضات گرانقدری است که در نهاد دیوان عدالت اداری، با شرکت در هیات عمومی، به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مقررات و نظامات دولتی، شهرداری ها و موسسات عمومی غیردولتی، رسیدگی و حسب مورد مبادرت به ابطال مصوبات خلاف قانون، صدور آرای وحدت رویه و ایجاد رویه می نمایند.....

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.