هفته قوه قضاییه گرامی باد***سومین اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی ***"یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامینَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالْقِسْطِ وَ لا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلى‏ أَلاَّ تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوى‏ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما تَعْمَلُونَ"؛ [مائده/5] اى کسانى که ایمان آورده‏اید، همواره براى خدا قیام کنید و از روى عدل و عدالت گواهى دهید. کینه و دشمنى با گروهى شما را به ترک عدالت وادار نسازد. عدالت کنید که به پرهیزگارى نزدیکتر است و از خدا بترسید که خدا از اعمال شما کاملا آگاه است.
در تکاپوی منفعت عمومی (مجموعه سخنرانی ها و مقالات همایش نقش و جایگاه منفعت عمومی در رویه قضایی دیوان عدالت اداری)
مجموعه سخنرانی ها ومقالات

منفعت عمومی غایب بزرگ فرهنگ ملی و دولتی ما ایرانی هاست. گاه، در رفتارهای متقابل فردی و بعضا گروهی (محفلی) ایثار و از خودگذشتگی ها شگفت انگیزی از خود نشان می دهیم، زیرا با مخاطبین آشنا و ملموسی روبرو هستیم که فایده عمل ما فورا در حساب آنها منظور می شود. اما هنگامی که از عموم و منفعت عمومی یاد می شود، ظاهرا مفهوم مبهم و ناملموسی به ذهن شنونده خطور می کند که ارزش توجه ندارد...

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.