پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری:
آموزش اعضای كميسيون ماده صد شهرداري هاي استان ها موجب استاندارد سازی آراء این کمیسیون در سراسر کشور می شود

مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری، برگزاری نشست ها و آموزش به اعضای کمیسیون های ماده صد شهرداری های استان ها را موجبات استاندارد سازی آراء کمیسیون های مذکور و رضایت مندی مردم و نهایتاً کاهش اعتراضات مردم از آراء این کمیسیون ها در دیوان عدالت اداری دانست.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، دکتر محمدحسن پیرزاده، مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری در نشست استاني اعضای كميسيون هاي ماده صد شهرداری های استان خراسان شمالي، به ضرورت ارتقاء دانش حقوقي اعضای كميسيون هاي ماده صد شهرداري ها در جهت كاهش تخلفات ساختماني و همچنين بررسي دلايل نقض آراء ماده صد درديوان عدالت اداري اشاره کرد و گفت: با توجه به هماهنگي هاي صورت گرفته از سوي ديوان عدالت اداري و وزارت كشور و با همکاری دادگستري كل استان ها ومعاونان عمراني استانداري هاي سراسركشور، به جهت کاهش تخلفات ساختمانی  نشست هاي آموزش اعضای سه گانه كميسيون هاي ماده صد با حضور نمايندگانی از قوه قضائيه ،وزارت كشور و شوراهاي اسلامي شهر و روستا تا پايان سال جاري درسراسركشور برگزار خواهد شد.

مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه آراء کمیسیون های ماده صد شهرداری ها به عنوان مراجع شبه قضایی نقش موثری در اجرای قانون، عدالت و همچنین تضمین اصل حاکمیت قانون در مراجع اداری ایفا می نمایند، افزود:  مراجع شبه قضایی جزئی از روند دادرسی عادلانه اداری در مراجع و سازمان های دولتی محسوب می شوند و اطلاع اعضای کمیسیون های مذکور و سایر کمیسیون های مشابه از رویه های قضایی دیوان عدالت اداری در جهت قانون مند شدن و ضابطه مند شدن قواعد و اصول حاکم بر دادرسی عادلانه نقش موثری در کاهش ورودی پرونده های کمیسیون ماده صد به دیوان  دارد و برگزاری این گونه نشست ها موجبات استاندارد سازی آراء کمیسیون های مذکور و رضایت مندی مردم و در نهایت کاهش اعتراضات مردم از آراء کمیسیون ها و اثرگذاری نظارت قضایی راهبردی سیستماتیک دیوان عدالت اداری را در بر خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ضوابط و قواعد حاکم بر رسیدگی پرونده های مطروحه در کمیسیون های ماده صد از سوی معاونت حقوقی، پیشگیری و پژوهش دیوان عدالت اداری به صورت جزوات آموزشی که مبتنی بر رویه ها و نظرات اجماعی همکاران قضایی در حوزه تخصصی شهرداری ها می باشد تهیه و تدوین شده است، که بیان اصولی از جمله رعایت موازین و یا مقررات شکلی و ماهوی در رسیدگی پرونده های ماده صد و انتقال اعضای کمیسیون های ماده صد در این جزوات آمده است و مورد استقبال اعضای کمیسیون های مذکور در استان ها قرار گرفته است.

مديركل حقوقي وامورمجلس ديوان عدالت اداري در پایان با اشاره به تاكيد رياست محترم ديوان عدالت اداري مبني براصلاح ماده صد قانون شهرداري ها و تشکیل كارگروهي دروزارت كشور با مشاركت ديوان عدالت اداري، گفت: درحال حاضر به لحاظ ضعف نظارت شهرداری ها وخلاء قانوني موجود كه زمينه ساز تخلفات ساختماني و ورود سالانه ١٢٠٠٠ پرونده اعتراض به آراء ماده صد در ديوان هستيم باید مقدمات تهيه لايحه و يا طرح اصلاح ماده صد قانون شهرداري ها تهيه وتقديم مجلس شوراي اسلامي شود تا شاهد حذف تخلفات ساختماني از ترمينولوژي حقوقي شود.

گفتنی است این نشست در ادامه سلسله نشست های اعضای کمیسیون های ماده صد شهرداری های استان های سراسر کشور، با حضور  دکتر پيرزاده مديركل حقوقي و امورمجلس ديوان عدالت اداري به میزبانی استان خراسان شمالی و در شهرستان بجنورد برگزار شد.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف