هفته قوه قضاییه گرامی باد***سومین اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی ***"یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامینَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالْقِسْطِ وَ لا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلى‏ أَلاَّ تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوى‏ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما تَعْمَلُونَ"؛ [مائده/5] اى کسانى که ایمان آورده‏اید، همواره براى خدا قیام کنید و از روى عدل و عدالت گواهى دهید. کینه و دشمنى با گروهى شما را به ترک عدالت وادار نسازد. عدالت کنید که به پرهیزگارى نزدیکتر است و از خدا بترسید که خدا از اعمال شما کاملا آگاه است.
بازنشستگی پیش از موعد در حوزه روابط کار
بازنشستگی پیش از موعد

مقدمه:

دیوان عدالت اداری به ­عنوان عالی ترین مرجع رسیدگی به دعاوی مرتبط با عملکرد دستگاه هاي اجرايي در موضوع حقوق عمومي تنها مرجع صلاحيت دادرسي در كشور به اينگونه دعاوي رسيدگي مي كند. حوزه­ های صلاحیت دیوان در این زمینه بسیار گسترده است. از مهمترین شکایات افراد علیه دستگاه­های اجرایی در زمینه­های استخدامی و مسایل مربوط به حوزه تأمین اجتماعی است. در این دو حوزه نیز یکی از موضوعاتی که همواره به ویژه در سال­های اخیر مبتلا به دستگاههای اجرایی و دیوان عدالت اداری بوده است،مساله «بازنشستگی پیش از موعد» است. 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.