بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
با حضور رئیس دیوان عدالت اداری و مدیران و مسوولان استان
دفتر دیوان عدالت اداری در استان گیلان افتتاح شد

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری و معاونان و مدیران دیوان، محمدجواد حشمتی، رئیس کل دادگستری و جمعی از مدیران و مسوولان قضائی استان گیلان، دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری استان در شهر رشت با ثبت اولین دادخواست روز پنجشنبه یازدهم خردادماه افتتاح شد.

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری و معاونان و مدیران دیوان، محمدجواد حشمتی، رئیس کل دادگستری و جمعی از مدیران و مسوولان قضائی استان گیلان، دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری استان در شهر رشت با ثبت اولین دادخواست روز پنجشنبه یازدهم خردادماه افتتاح شد.
در این مراسم رئیس دیوان عدالت اداری گفت: راه اندازی دفاتر استانی موجب سهولت در دستیابی به خدمات قضائی دیوان توسط مردم می شود و از این پس دیگر نیاز نیست مردم عزیز استان گیلان برای ارائه دادخواست و پیگیریهای قضائی خود در دیوان عدالت اداری به تهران مراجعه کنند.
وی سه وظیفه مهم دفاتر استانی را ثبت دادخواست ها، پاسخگویی به مراجعان در ارتباط با روند پیگری پرونده ها و همچنین ارائه مشاوره و معاضدت قضائی دانست.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: اگرچه ایجاد دفاتر استانی موجب افزایش ثبت دادخواستها و به تبع آن افزایش آمار پرونده های وارده در دیوان عدالت اداری خواهد شد، اما خرسندیم که با راه اندازی این دفاتر توانسته ایم تسهیلاتی را برای مردم در جهت احقاق حقوق ایشان فراهم آوریم.
رئیس دیوان عدالت اداری همچنین اظهار امیدواری کرد با راه اندازی این دفاتر دستگاه های اجرایی تعامل خود را با دیوان عدالت اداری در جهت آسیب شناسی مشکلاتی که منجر به شکایت از دستگاه های اجرایی می شود، بیشتر کنند، تا به این ترتیب شاهد کاهش آمار شکایات باشیم.
وی در پایان دستیابی آسان مردم به خدمات قضائی را حق ایشان و از تکالیف قانون برنامه پنجم برای دیوان عدالت اداری دانست که در لایحه جدید قانون دیوان عدالت اداری نیز بر آن تصریح شده است.
رییس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: امیدواریم با فراهم آمدن مقدمات و زیرساختها تا پایان سال جاری شاهد راه اندازی تمامی دفاتر استانی دیوان عدالت اداری باشیم.
پس از استان های اصفهان، گلستان و یزد، استان گیلان چهارمین استانی است که دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در آن راه اندازی شده است.  

گزارش تصویری مراسم افتتاح دفتر دیوان عدالت اداری در استان گیلان
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف