پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
با حضور رئیس دیوان عدالت اداری و مدیران و مسوولان استان
دفتر دیوان عدالت اداری در استان گیلان افتتاح شد

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری و معاونان و مدیران دیوان، محمدجواد حشمتی، رئیس کل دادگستری و جمعی از مدیران و مسوولان قضائی استان گیلان، دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری استان در شهر رشت با ثبت اولین دادخواست روز پنجشنبه یازدهم خردادماه افتتاح شد.

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری و معاونان و مدیران دیوان، محمدجواد حشمتی، رئیس کل دادگستری و جمعی از مدیران و مسوولان قضائی استان گیلان، دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری استان در شهر رشت با ثبت اولین دادخواست روز پنجشنبه یازدهم خردادماه افتتاح شد.
در این مراسم رئیس دیوان عدالت اداری گفت: راه اندازی دفاتر استانی موجب سهولت در دستیابی به خدمات قضائی دیوان توسط مردم می شود و از این پس دیگر نیاز نیست مردم عزیز استان گیلان برای ارائه دادخواست و پیگیریهای قضائی خود در دیوان عدالت اداری به تهران مراجعه کنند.
وی سه وظیفه مهم دفاتر استانی را ثبت دادخواست ها، پاسخگویی به مراجعان در ارتباط با روند پیگری پرونده ها و همچنین ارائه مشاوره و معاضدت قضائی دانست.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: اگرچه ایجاد دفاتر استانی موجب افزایش ثبت دادخواستها و به تبع آن افزایش آمار پرونده های وارده در دیوان عدالت اداری خواهد شد، اما خرسندیم که با راه اندازی این دفاتر توانسته ایم تسهیلاتی را برای مردم در جهت احقاق حقوق ایشان فراهم آوریم.
رئیس دیوان عدالت اداری همچنین اظهار امیدواری کرد با راه اندازی این دفاتر دستگاه های اجرایی تعامل خود را با دیوان عدالت اداری در جهت آسیب شناسی مشکلاتی که منجر به شکایت از دستگاه های اجرایی می شود، بیشتر کنند، تا به این ترتیب شاهد کاهش آمار شکایات باشیم.
وی در پایان دستیابی آسان مردم به خدمات قضائی را حق ایشان و از تکالیف قانون برنامه پنجم برای دیوان عدالت اداری دانست که در لایحه جدید قانون دیوان عدالت اداری نیز بر آن تصریح شده است.
رییس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: امیدواریم با فراهم آمدن مقدمات و زیرساختها تا پایان سال جاری شاهد راه اندازی تمامی دفاتر استانی دیوان عدالت اداری باشیم.
پس از استان های اصفهان، گلستان و یزد، استان گیلان چهارمین استانی است که دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در آن راه اندازی شده است.  

گزارش تصویری مراسم افتتاح دفتر دیوان عدالت اداری در استان گیلان
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف