اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ *** مقام معظم رهبری : اوّلین آمر به‌ معروف هم خود ذات مقدّس پروردگار است که میفرماید: اِنَّ اللهَ یَأمُرُ بِالعَدلِ وَ الاِحسانِ وَ ایتآئِ ذِی‌القُربی وَ یَنهی عَنِ الفَحشآءِ وَ المُنکَرِ وَ البَغی.
رییس دیوان عدالت اداری:
مسوولان فرهنگ عفاف و حجاب را که فرهنگ فاطمی است، ترویج کنند

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن گلایه از مسوولان و کسانی که در جامعه فرهنگسازی می‌کنند، گفت: آنهایی که صحنه‌ها و ابزار لازم را در اختیار دارند، وظیفه دارند، فرهنگ عفاف و حجاب را که فرهنگ فاطمی است، ترویج کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن گلایه از مسوولان و کسانی که در جامعه فرهنگسازی می‌کنند، گفت: آنهایی که صحنه‌ها و ابزار لازم را در اختیار دارند، وظیفه دارند، فرهنگ عفاف و حجاب را که فرهنگ فاطمی است، ترویج کنند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری، در جلسه هیات عمومی بیست و پنجم اردیبهشت ماه ضمن تبریک میلاد مسعود صدیقه طاهره، حضرت زهرا(س) افزود: خداوند متعال به بشریت عطیه‌ای را عنایت فرمود که به تعبیر قرآن کریم «کوثر» بود، یکی از تفاسیر کوثر وجود این بانوی بزرگ است که منشاء خیرات و برکات بیشماری برای بشریت بوده است. منتهی مانند بسیاری از نعماتی که خداوند متعال به بشر عنایت کرده  و قدردانی لازم نشده است، قدر این نعمت را هم بشر ندانست.
وی ضمن بیان این مطلب که روابط زن و مرد باید تعریف شده باشد، اضافه کرد: امروزه متاسفانه فرهنگی که برجامعه حاکم شده این حرف‌ها را قدیمی می‌دانند و می‌گویند که روابط زن و مرد باید عادی باشد! دنیای غرب که سال‌هاست مرزهای بین زن و مرد را برداشته و روابط زن و مرد را عادی کرده است، امروز چه وضعیتی دارد؟ آیا زن در جامعه غربی ارتقای مقام و ارزش یافته، یا تبدیل به کالا شده است؟
رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: شناخته شدن مرز روابط بین زن و مرد هم به نفع زنان و هم به نفع مردان است، متاسفانه امروز در جامعه ما نیز به لحاظ برخی زمینه‌های فرهنگی بازمانده از دوران حضور استعمار پیر انگلیس در عهد رضاخان شاهد عوارض سوء آن همچنان هستیم.
حجت الاسلام والمسلیمن منتظری ضمن بیان این مطلب که تنظیم روابط زن و مرد و همچنین حفظ حرمت و عفاف زن که بزرگترین سرمایه برای اوست را باید از سیره حضرت زهرا(س) بیاموزیم، اضافه کرد: هم زنان و دختران و هم مردان باید حجاب و حفظ حریم‌ها را رعایت کنند. امیداریم ان شاء الله آن روزی را شاهد باشیم که زنان و دختران جامعه ما با حفظ تمامی حریم‌ها و مرزها در عرصه خدمت‌رسانی در جامعه فعال باشند. 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.