بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری با انتقاد از برخی لجبازی‌ها:
مردم عاقلانه و حکیمانه حرکت کردن را از ما انتظار دارند

رییس دیوان عدالت اداری گفت: مردم از ما انتظار دارند، حکیمانه و عاقلانه عمل کنیم و اینکه مقام معظم رهبری تاکید می‌کنند که باید دلهای مردم را آسوده و امن نگهداریم، به همین معناست یعنی با کارهایمان در دل مردم تشویش و نگرانی ایجاد نکنیم.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری طی سخنانی در جلسه هیات عمومی دیوان اظهار داشت:  گاهی ملاحظه می‌شود برخی افراد کاری می‌کنند که آثار و تبعات سوئی برای جامعه دارد، با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در این ارتباط، چنین اقداماتی غیرقابل قبول است.

وی ضمن انتقاد از اصرار برخی مسوولان بر کاری که از آن تعبیر به لجبازی می‌شود، گفت: چرا یک مسوول کشور باید حرکتی انجام دهد که حتی مردم عادی نیز بگویند، لجبازی است، آیا مملکت را با لجبازی می‌توان اداره و مدیریت کرد؟ مردم عقل، تدبیر و حکیمانه حرکت کردن را از ما انتظار دارند.

رییس دیوان عدالت اداری افزود: وقتی با انتصاب فردی میان دستگاه‌ها و قوا تنش ایجاد کنیم، اعتماد جامعه مخدوش خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آموزه‌های دینی بزرگترین و با فضیلت‌ترین نوع عبادات در مقابل ذات احدیت، بندگی و عبودیتی است که منشاش عقل باشد، گفت: در کتاب کافی به نقل از حضرت امیرالمومنین علی(ع) آمده است، خداوند متعال با چیزی برتر و مهم‌تر از عقل و خرد عبادت نشده است، عقل هیچ کسی کامل وتمام نمی‌گردد مگر اینکه در او چند خصلت باشد، یکی اینکه کفر و شرش به کسی نرسد، و از طرف دیگر خیر و خوبی او نسبت به دیگران معمول باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد:  این شاخص‌هایی است که حضرت امیرالمومنین(ع) برای اشخاص عاقل بیان فرمودند و بر همگان لازم است که چنین باشند اما این موضوع برای افرادی که شعاع وجودیشان فراتر از خود و اطرافیان است و به عبارتی آنهایی که تاثیرگذاری عمل و فکر آنان جامعه را در بر می‌گیرد، با اهمیت‌تر است و باید بیشتر مراقب باشند.

رییس دیوان عدالت اداری در ادامه با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری در جمع مسوولان نیروی انتظامی مبنی بر اینکه «اگر دلهای مردم را آسوده و امن نگهدارید، موجب رضایت خداوند خواهد بود»، ادامه داد: منظور از امنیت در این عبارت امنیت به معنای جامع آن یعنی علاوه بر امنیت جانی و مالی، ایجاد امنیت فکری، اندیشه و اخلاقی است که توجه به آن از وظایف و تکالیف مسوولان نظام می‌باشد.

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف