بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
معاون قضایی دیوان عدالت اداری:
امیدواریم با افتتاح دفتر نمایندگی دیوان در استان یزد پرونده شکایتها افزایش نیابد

معاون قضایی دیوان عدالت اداری گفت: امید داریم پس از افتتاح سومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان یزد که به قصد خدمت رسانی به مردم نجیب و متدین استان راه اندازی شده است، بر اثر تعاملی که میان دستگاههای قضایی و اجرایی حاکم می شود، شاهد افزایش آمار پرونده های استان نباشیم.

معاون قضایی دیوان عدالت اداری گفت: امید داریم پس از افتتاح سومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان یزد که به قصد خدمترسانی به مردم نجیب و متدین استان راه اندازی شده است، بر اثر تعاملی که میان دستگاههای قضایی و اجرایی حاکم میشود، شاهد افزایش آمار پروندههای استان نباشیم.
حجت الاسلام والمسلمین مبشری، در جلسه ای با که حضور مهندس فلاح زاده استاندار، حیدری، رئیس کل دادگستری و جمعی از مسئولان قضایی و اجرایی استان برگزار شد، گفت: بحمدالله استان یزد نسبت به سایر استان‌ها از نظر آماری، پرونده‌های کمتری در دیوان عدالت اداری  دارد که این دلالت بر تدین و قانع بودن مردم شریف استان می کند.
وی با اشاره به اینکه یزد سومین استانی است که در آن دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری راه اندازی می‌شود، تصریح کرد: به اعتقاد  من اکثریت مردم ایران نمی دانند که اگر از دستگاه‌های اجرایی، مصوبات، آئین نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و تصمیمات دولت به معنای عام شکایت داشته باشند، باید به کجا مراجعه کنند، قهرا اگر مردم نسبت به حقوق خود آگاهی یابند، بار پرونده‌های دیوان زیاد خواهد شد.
معاون قضایی دیوان عدالت اداری در ادامه گفت: متأسفانه مسئولان آن گونه که شایسته است، قدر مردم را نمی‌دانند، مردمی که به تعبیر حضرت امام رضوان الله تعالی از مردم زمان حضرت رسول اکرم(ص) نیز بهترند.
 حجت الاسلام  والمسلیمن مبشری، احداث دفاتر نمایندگی دیوان در استان‌ها را گامی در جهت خدمت به مردم و فراهم آوردن زمینه دسترسی آسانتر آنان به دیوان عدالت اداری دانست.
وی همچنین با اشاره به تعداد پرونده‌های قضایی در دیوان عدالت اداری که نشان‌دهنده افزایش شکایت از دستگاه‌های قضایی است، گفت: در سال جاری بیش از 110 هزار شکایت از دستگاه‌های اجرایی در دیوان ثبت شده است که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.
 معاون قضایی دیوان عدالت اداری همچنین با بیان این که طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی برای ارتقای فعالیت در دیوان عدالت اداری صورت گرفته است، اظهار داشت: علاوه بر راه‌اندازی دفاتر استانی، ایجاد کمیسیون‌های تخصصی برای رسیدگی به پرونده‌ها به منظور طرح در هیئت عمومی، یکی از اقدامات شایسته‌ای است که در راستای خدمت بهتر به مردم طراحی و اجرا شده است.
پیش از سخنان حجت الاسلام مبشری، حیدری رییس کل دادگستری استان یزد، ضمن خیرمقدم به مدیران و مسوولان دیوان عدالت اداری، نسبت به دایرشدن دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان یزد اظهار خرسندی کرد و آن را هدیه‌ای برای مردم این استان در آستانه سال جدید دانست.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف