بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
طی مراسمی با حضور مقامات قضائی و اجرایی:
دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان گلستان افتتاح شد

دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان گلستان طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین منتظری، رییس دیوان عدالت اداری، فاضلیان، رییس کل دادگستری، جمشیدی معاون سیاسی، امنیتی استاندار و جمعی از مسوولان و مدیران قضائی و اجرایی استان در شهر گرگان افتتاح شد.

دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان گلستان طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین منتظری، رییس دیوان عدالت اداری، فاضلیان، رییس کل دادگستری، جمشیدی معاون سیاسی، امنیتی استاندار و جمعی از مسوولان و مدیران قضایی و اجرایی استان در شهر گرگان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری در این مراسم رییس دیوان عدالت اداری ضمن تشریح مجموعه وظایف دفاتر استانی راه اندازی این دفاتر را از تکالیف برنامه پنجم توسعه دانست و گفت: با دایر شدن این دفاتر در مراکز استان‌ها دسترسی شهروندان به دیوان عدالت اداری تسهیل شده و دیگر نیازی به حضور و مراجعه آنان به مرکز برای دسترسی به این مرجع قضایی نیست.
وی افزود: از این پس مراجعان می‌توانند به منظور تشکیل پرونده، ارایه دادخواست و همچنین پی‌گیری وضعیت پرونده خود به دفتر نمایندگی استان مراجعه کرده و تمامی امورات خود را به انجام برسانند.
رییس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه در حال حاضر سه وظیفه تخصصی را برای دفاتر نمایندگی استانی دیوان تعریف کرده‌ایم، اظهار داشت: ثبت دادخواست و درخواست شاکیان دستگاه‌های اجرایی، معاضدت و ارشاد قضائی و ارائه مشاوره پیرامون تکمیل فرم دادخواست و تشکیل پرونده در دیوان و همچنین پیگیری احکام ابلاغی و دلایل اجرا نشدن آراء و ارائه نتیجه و گزارش به مرکز سه وظیفه تخصصی اولیه دفاتر نمایندگی در استانهاست.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری، اظهار امیدواری کرد، با تصویب قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری در مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابلاغ اوراق قضائی در دیوان عدالت اداری به صورت ابلاغ الکترونیکی از طریق ارسال ایمیل یا سامانه پیام کوتاه صورت پذیرد. البته این منوط به آن است که فرد در پرونده خود شماره تلفن همراه و آدرس پست الکترونیک را ثبت کرده باشد.
رییس دیوان عدالت اداری همچنین اضافه کرد: اگر چه با احداث دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان‌ها و آسان شدن دسترسی مردم به دیوان شاهد افزایش آمار تشکیل پرونده‌های قضایی خواهیم بود، اما در عین حال خوشحالیم که از این طریق توانسته‌ایم گامی در جهت احقاق حقوق مردم و خدمت به آنان برداشته‌ایم.
وی با اشاره به افزایش 15 درصدی پرونده‌های ورودی دیوان طی یازده ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: اگرچه همه شکایاتی که مطرح می‌شود، وارد نیست، اما متاسفانه طی سال جاری شکایت از دستگاه‌های دولتی به معنای اعم آن افزایش قابل توجهی داشته است که امیدواریم مسوولان در دستگاه‌های اجرایی به این موضوع توجه کرده و با توجه بیشتر به قانون از این پس شاهد کاهش شکایات باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری، بیشترین شکایات را از دستگاه‌هایی دانست که در ارتباط مستقیم با مردم بوده و بیشترین ارایه خدمات به آنان را برعهده دارند.
وی یکی از راه‌های کاهش شکایات از دستگاه‌های دولتی را تعامل آنان با دیوان عدالت اداری دانست و اضافه کرد: دیوان عدالت اداری همواره آماده است تا ضمن تعامل با دستگاه‌های اجرایی امکانی فراهم آید که شکایات از دستگاه‌های دولتی کاهش یابد البته این اقدام مشکلات دیوان را هم در رسیدگی به انبوه پرونده‌های قضایی وارده کم خواهد کرد. 
این دفتر، دومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در مراکز استانهاست. پیش از این اولین دفتر در استان اصفهان راه اندازی شده است.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف